Home Kategorie Ludzie Afera związana ze Sławomirem Nowakiem. “Żałują że wpadł”

Afera związana ze Sławomirem Nowakiem. “Żałują że wpadł”

Afera związana ze Sławomirem Nowakiem. “Żałują że wpadł”

Nie milkną echa afery związanej ze Sławomirem Nowakiem, przedstawicielem Platformy Obywatelskiej. Kolejne komentarze zarówno zwolenników jak i przeciwników PO, tylko dolewają oliwy do ognia.

– “Podejrzewam, że w Platformie żałują, że Sławomir Nowak wpadł, a nie że jakiś niecnych czynów się dopuszczał. Tam ciągle obowiązuje doktryna Neumanna, że swoich będą bronić jak niepodległości” – stwierdził Minister Infrastruktury, Marcin Horała.

Marcin Horała został zapytany na początku rozmowy o to, dlaczego Sławomir Nowak był przedmiotem zainteresowań komisji ds. wyłudzeń VAT, której przewodniczył Horała. Polityk Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Nowak w przeszłości był sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

– “Jego udział w tej aferze dotyczył tego, że kiedy funkcjonowała komisja Palikota. ta komisja wprowadzała do prawa podatkowego rozwiązania, które z perspektywy czasu można było ocenić jako wprost rozszczelniające system i ułatwiające proceder wyłudzeń” – stwierdził.

To może Cię zainteresować:  Była gwiazda serialu "Klan" publikuje swoje nagie zdjęcie

Ponadto Horała zwrócił również uwagę na fakt, że Nowak kierował zespołem, który zbierał się w KPRM, kiedy nastąpiła różnica zdań miedzy komisją Palikota a urzędnikami z rządu. – “Ta grupa rozstrzygała na korzyść tych rozszczelniających postulatów komisji Palikot“- mówił Horała.

– “Komisja ds. VAT stwierdziła, że to może być postawa do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury” – dodał.

Horała został spytany również o to, dlaczego jego zdaniem politycy PO, tak usilnie starają się bronić Nowaka.Według niego tak po prostu działa PO. – “Podobnie w sprawie Neumanna i Gawłowskiego, tam jest zasada, że swój kryje swojego, tu doktryna Neumanna cały czas obowiązuje” – powiedział w rozmowie z dziennikarzem.

– “Podejrzewam, że żałują tam, że Nowak wpadł, a nie że jakiś niecnych czynów się dopuszczał. Każdy jest sobie w stanie wyobrazić, dlaczego człowiek ukrywa 4 mln gotówką po skrytkach, zamiast normalnie trzymać je na koncie. Dopóki sąd nie go skaże, nie można powiedzieć, że ktoś jest przestępcą, ale dla mnie sprawa jest oczywista” – zakończył myśl Horała.

To może Cię zainteresować:  Poznaj 9 zagrażających mózgowi nawyków, których powinieneś jak najszybciej wyeliminować

We wtorek CBA poinformowało, że zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. Pieniądze miały być ukryte w dwóch, specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł. To ogromne pieniądze.

 

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
21,16 zł
27,00 zł
93 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej (od 23,61 zł) i strefy saun (od 33,06 zł) w Termach Uniejów

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz