Home Kategorie Ludzie Tadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzenia jednej z parafii

Tadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzenia jednej z parafii

Tadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzenia jednej z parafii

Tadeusz Rydzyk swoją działalnością zbulwersował nie tylko polską opinię publiczną. Również wierni z Kanady wyrażają głęboki sprzeciw wobec aktywności założyciela Radia Maryja.

Media poinformowały, że redemptorysta otrzymał zakaz wstępu do parafii w Albercie i Terytoriach Północno-Zachodnich w Kanadzie. Pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, że ojciec Tadeusz Rydzyk, ma zakaz wstępu na teren którejś parafii.

Tadeusz Rydzyk jest nie tylko toruńskim redemptorystą. Kapłan aktywnie współtworzy rynek katolickich mediów oraz prowadzi działalność kulturalną. Duchowny założył też własną uczelnie, gdzie studenci mogą pobierać dalszą edukacje. Najnowszym przedsięwzięciem kapłana jest budowa muzeum “Pamięć i Tożsamość”. Projekt ten cieszy się bardzo dużym uznaniem Rady Ministrów.

To może Cię zainteresować:  Ojciec Rydzyk ma zakaz odprawiania mszy świętych. „Niejednokrotnie posuwał się za daleko”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk wciąż poszerza swoją wspólnotę. Założyciel Radia Maryja oraz telewizji Trwam ma swoich wiernych wyznawców i obrońców. Jego kontrowersyjne i często skandaliczne wypowiedzi skutecznie zraziły jednak część katolików. A sława księdza Rydzyka już dawno opuściła Polskę.

Okazuje się, że wspólnota wyznaniowa Kanady również zdążyła zapoznać się z działalnością zakonnika. Oburzenie wśród tamtejszej społeczności żydowskiej doprowadziło do podjęcia poważnych kroków, które mogą zaskakiwać wiernych w Polsce.

TVP Info przekazało zaskakujące informacje z Kanady. Publiczne medium udostępniło część stanowiska, które zostało wydane przez kanadyjską społeczność żydowską.

– “Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych” – czytamy w stanowisku B’nai B’rith.

To może Cię zainteresować:  Rydzyk znowu dostanie ogromne pieniądze od PiS-u. Ludzie są wściekli.

Inni członkowie wspólnoty, również zakazali ojcowi Rydzykowi, wizyt w swojej parafii. Tadeusz Rydzyk, jak podaje TVP Info za kanadyjską społecznością żydowską, nie odwiedzi też innych parafii. B’nai B’rith wskazali, że inni biskupi Alberty i Terytoriów Północno-Zachodnich również nie życzą sobie toruńskiego redemptorysty na terenie swoich diecezji.

Warto w tym momencie przypomnieć, że wicepremier prowincji apelował do papieża Franciszka o interwencje, tłumacząc, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest symbolem patologii w polskim kościele. Jak widać, kanadyjski kościół nie życzy sobie postaci ojca Tadeusza Rydzyka w swoim towarzystwie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz