Home Kategorie Życie Szkoły wkrótce znów zostaną zamknięte? Jest odpowiedź Ministra Zdrowia wraz z konkretnym terminem

Szkoły wkrótce znów zostaną zamknięte? Jest odpowiedź Ministra Zdrowia wraz z konkretnym terminem

Szkoły wkrótce znów zostaną zamknięte? Jest odpowiedź Ministra Zdrowia wraz z konkretnym terminem

Szkoła, po wielomiesięcznej, spowodowanej nagłym wybuchem pandemii koronawirusa przerwie, otworzyła się na uczniów.  Ministerstwo Edukacji otworzyło szkoły we wrześniu.

Decyzja ta zasadniczo od samego początku wzbudzała duże kontrowersje, zwłaszcza wśród pełnych wątpliwości rodziców i nauczycieli. Niebawem nauka znów może odbywać się tylko w sieci. Czyżby szkoły miały zostać zamknięte równie szybko jak zostały otwarte?

Resort postanowił zabrać głos w sprawie ewentualnego powrotu do zdalnego nauczania. Najnowszych informacji udzielił sam minister zdrowia. Szef resortu podał konkretny termin – będzie to czas, w którym Polacy mogą spodziewać się zmian.

O kwestii ponownego zamknięcia szkół wypowiedział się minister zdrowia, Adam Niedzielski. Polityk postanowił uchylić rąbka tajemnicy. W rozmowie z Radiem Zet wspomniał o jednym z prawdopodobnych scenariuszy. Scenariusz ten, rzuci wam trochę światła na to, kiedy szkoły mogą zostać zamknięte.

Adam Niedzielski zapewnia, że ministerstwo zdrowia nieustannie bada rozwój sytuacji i przygląda się skutkom powrotu do nauczania stacjonarnego. Jego zdaniem ich odpowiednie przeanalizowanie będzie możliwe dopiero na początku października. Wtedy zapadnie ewentualne decyzja o powrocie do zdalnego nauczania.

Warto zauważyć, że pandemia koronawirusa niesie za sobą wiele negatywnych skutków, nie tylko w edukacji. Zdaniem szefa resortu zagrożenie epidemiologiczne przyczyniło się do zaniedbania podstawowej profilaktyki zdrowotnej wśród Polaków, w tym do rezygnacji z wykonywania regularnych badań kontrolnych. Ten problem też musi zostać rozwiązany.

Wobec zaistniałej sytuacji Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć plan mający odbudować zdrowie Polaków. Jednym z głównych założeń planowanej przez resort strategii jest promowanie badań profilaktycznych wśród obywateli naszego kraju. Miejmy nadzieje, że to się uda.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz