Home Kategorie Zwierzęta Skandaliczna decyzja w sprawie koni z Morskiego Oka! Poprawka upadła a górale dalej są bezkarni

Skandaliczna decyzja w sprawie koni z Morskiego Oka! Poprawka upadła a górale dalej są bezkarni

Skandaliczna decyzja w sprawie koni z Morskiego Oka! Poprawka upadła a górale dalej są bezkarni

Wiadomości w sprawie sytuacji koni nad Morskim Okiem ponownie obiegły media społecznościowe. Niestety, ale sejm odrzucił poprawkę Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego? Ciężko powiedzieć, ale to skandal!

Poseł Dariusz Joński chciał zakazać wykorzystywania transportu konnego na szlakach turystycznych. Dlatego też zdecydował się na stworzenie projektu poprawki, która miałaby ukrócić ten proceder. Niestety ku zdumieniu wszystkich, została ona odrzucona przez Sejm.

Polskie góry słyną nie tylko z pięknych krajobrazów, czystego powietrza i miejsca do aktywnego wypoczynku. Część atrakcji turystycznych wciąż wywołuje wielkie emocje. Szlaki turystyczne są wypełnione powozami, do których zaprzęga się konie. Aktywiści prozwierzęcy wielokrotnie alarmowali opinię publiczną o skandalicznej sytuacji wierzchowców.

W sieci zresztą, regularnie pojawiają się nagrania, które wskazują na to w jakiej sytuacji znajdują się konie. Faktem jest, że są to zwierzęta pociągowe, które z natury lubią wysiłek. Jednak górale eksploatują te majestatyczne zwierzęta, do momentu, kiedy te padają z wycieńczenia. To koszmar i gehenna dla tych koni.

To może Cię zainteresować:  16 szokujących ilustracji, które przedstawiają smutną rzeczywistość. Okrutne, ale prawdziwe…

Zarówno osoby kierujące dorożkami oraz turyści nie przejmują się losem swoich podopiecznych. A zdecydowanie powinno to ulec zmianie. Musimy zadbać o zwierzęta. Jako istoty, które posiadają empatię, powinniśmy wziąć to sobie do serca.

Pierwsze wiadomości dotyczące koni na szlakach turystycznych trafiły do mediów jeszcze na początku sezonu wakacyjnego. Podczas drogi pod górę w upalny dzień jeden z wierzchowców nie wytrzymał i położył się na środku trasy. Właściciel podniósł go i zmusił do dalszej pracy. Od tego momentu, filmiki tego typu pojawiały się regularnie.

Po wybuchu afery próbował się usprawiedliwić. Mówił, że zwierzę się potknęło, co doprowadziło do upadku. Nie każdy jednak uwierzył w niejasne deklaracje dorożkarza.

Polityk Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński podczas ostatniego posiedzenia Sejmu zaproponował, by wprowadzić zakaz dalszego udostępniania transportu konnego na szlakach turystycznych. Niestety, ale spotkało się to z wyraźnym sprzeciwem polityków PIS. ak podają aktywiści prozwierzęcy, argumenty przeciwników poprawki Jońskiego miały być niedorzeczne. Deklarowali, że wierzchowce są traktowane dobrze przez swoich właścicieli.

To może Cię zainteresować:  Uratowali psy wykorzystywane seksualnie przez nastolatków. Za pomoc zostaną ukarani.

– “Poprawka @KO_Obywatelska @Dariusz_Jonski dotycząca zakazu wykorzystywania koni na trasie do Morskiego Oka @Tatrzanski_PN upadła. Zwierzęta dalej będą konać, wioząc cztery litery egoistycznych “turystów”. Uzasadnieniem było min. twierdzenie, że górale dbają o konie” – można przeczytać na Twitterze Konrada Kuźmińskiego.

Innymi słowy w najbliższym czasie, nadal będziemy obserwować na trasach konie, które  będą padały z wycieńczenia. To naprawdę smutna i zarazem szokująca informacja. Zwłaszcza dla tych zwierząt.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz