Home Kategorie Życie Szykują się kolejne podwyżki opłaty RTV. Obywatele są coraz bardziej poirytowani

Szykują się kolejne podwyżki opłaty RTV. Obywatele są coraz bardziej poirytowani

Szykują się kolejne podwyżki opłaty RTV. Obywatele są coraz bardziej poirytowani

Opłata za abonament RTV będzie jeszcze wyższa. Choć wielu liczyło, że niebawem zostanie ona całkowicie zniesiona, to jednak wygląda na to, że nie zostanie zniesiona, ale także będziemy płacić więcej.

Abonament RTV, jak donosi Gazeta.pl, od lat jest opłatą budzącą wyjątkowe kontrowersje. Polacy są przeciwni bowiem opłacie, która w przypadku posiadania radia wynosi 7 zł, a w przypadku telewizora lub radia i telewizora – 22 zł.  Od dawna jednak, mówi się o jej zniesieniu. Wygląda jednak, że jeszcze trochę na to poczekamy.

Z doniesień wynika, że niestety, ale szykują się dla nas naprawdę duże podwyżki. Gazeta.pl podaje, że w roku 2020 opłata za radioodbiornik wynosiła od 13,60 zł do 75,60 zł, a za telewizor lub telewizor i radio od  44,05 zł do 245,15 zł. Koszta wydają się kosmiczne, ale nie wszyscy mają możliwość je ominąć.

To może Cię zainteresować:  Mężczyzna zaginął w drodze do pracy. Kilka dni później odnaleziono jego ciało… wewnątrz pytona.

Potencjalne zwlekanie z opłatą, wiąże się oczywiście z dużą karą. Zwlekanie z opłatą wiążę się bowiem z grzywną wynoszącą 30-krotność miesięcznego abonamentu, a więc 681 zł. Istnieją jednak osoby, które są od tej opłaty zwolnione:

  • osobach powyżej 75. roku życia,
  • osobach powyżej 60. roku życia, pobierających emeryturę, której wartość miesięczna nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia,
  • osobach z I grupą inwalidzką,
  • kombatantach będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi.

Przykro nam to ogłosić, ale Gazeta.pl nie ma dobrych wieści, bo okazuje się, że przedstawione wyżej opłaty obowiązują tylko do końca tego roku. W 2021 skoczą w górę! Od stycznia za radioodbiornik trzeba będzie zapłacić 7,50 zł miesięcznie, a za używanie telewizora i radia 24,50 zł.

To może Cię zainteresować:  3-letnie bliźniaczki spłonęły żywcem na oczach swojej matki. Dziewczynki do końca trzymały się za rączki.

Jest to naprawdę zaskakujący krok. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że opłata tego typu miała tak właściwie, być zniesiona. Jak jednak widać, nie tylko nie  zostanie usunięta, ale wręcz będzie podniesiona. Trudno więc się dziwić, że taki stan rzeczy, mocno zirytował Polaków.

Miejmy nadzieje jednak, że rządzący zdecydują się wycofać z tego pomysłu. Kolejne opłaty, to zwyczajnie za dużo dla obywateli, należałoby to zmienić. Jak sądzicie?

 

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz