Home Kategorie News Rozpad Koalicji Rządowej?! PiS zerwało negocjacje ze swoimi sojusznikami

Rozpad Koalicji Rządowej?! PiS zerwało negocjacje ze swoimi sojusznikami

Rozpad Koalicji Rządowej?! PiS zerwało negocjacje ze swoimi sojusznikami

Politycy PiS spotkali się dziś na posiedzeniu ws. rozmów koalicyjnych z sojusznikami – Porozumieniem Jarosława Gowina oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry.  Rozmowy zostało momentalnie zerwane.

Wszystkich zaszokowała taka decyzja Prawa i Sprawiedliwości. Nagłe zerwanie negocjacji z sojusznikami, było decyzją, której nie spodziewał się nikt. Nawet niewtajemniczeni politycy PiS byli tym faktem mocno zaskoczeni.

– “To było nadzwyczajne posiedzenie. Wynikało trochę z sytuacji, jaka się wytworzyła w klubie. Prezes bardzo stanowczo ostrzegł tych, którzy chcieliby inaczej głosować, niż wskazuje to partia, ale też powiedział, że konsekwencją ewentualnej niesubordynacji mogą być poważne konsekwencje wobec osób, które tak postąpią, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą wszelkich stanowisk i funkcji zarówno w Sejmie, jak i w okręgach” – przekazał Ryszard Terlecki.

– “Również prezes odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami, stwierdzając, że w tej sytuacji nie mają one sensu, skoro nasi czasowi koalicjanci występują z innym programem i pomysłami niż cały klub” – dodał.

Prawdopodobnie Terlecki miał na myśli ostatnie zamieszanie wokół zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Przeciwko tym pomysłom opowiedziała się część polityków Solidarnej Polski, Porozumienia, a nawet partii Jarosława Kaczyńskiego.

To może Cię zainteresować:  Kolejna osoba nie żyje. Ponad tysiąc zakażonych w Polsce.

Ponadto Ryszard Terlecki zagroził wyborami w których PiS wystartuje sam, zostawiając jednocześnie Porozumienie i Solidarną Polskę na pastwę losu. Innym powodem zerwania rozmów mógł być też sprzeciw Solidarnej Polski wobec pomysłów wprowadzenia ustawy gwarantującej bezkarność urzędnikom.

Postulowana przez PiS ustawa miała uratować ich przed odpowiedzialnością za błędne decyzje podjęte w trakcie walki z pandemią koronawirusa. Nie podobało się to politykom Solidarnej Polski, który sprzeciwili się takiej ustawie. Wygląda na to, że PiS zaczyna tracić grunt pod nogami.

 

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz