Home Kategorie News Intensywne kontrole w całej Polsce. Policja, Straż oraz Pogotowie, będą sprawdzać Polaków

Intensywne kontrole w całej Polsce. Policja, Straż oraz Pogotowie, będą sprawdzać Polaków

Intensywne kontrole w całej Polsce. Policja, Straż oraz Pogotowie, będą sprawdzać Polaków

Polacy muszą mieć się na baczności. W piątek 18 września w ramach specjalnej akcji, w całym kraju odbędą się wzmożone kontrole, a policja, straż i pogotowie będą pilnie sprawdzać wszystkich.

Tym razem nie ma mowy o tym, że otrzymacie taryfę ulgową. Służby mają wyznaczony cel, i to bardzo ważny. Co więcej, to pierwsza taka akcja w tym roku o ogólnokrajowym zasięgu. Także, pilnujcie się. Inaczej możecie być niemile zaskoczeni.

Dzisiejszy dzień, to kluczowa data dla ogólnopolskiej akcji ROADPOL Safety Days, która trwa od środy. Służby wyznaczyły sobie bardzo ważny cel, wobec czego właśnie 18 września będą miały miejsce wzmożone kontrole, a ci którym nie uda się przejść tego testu, sporo za to zapłacą.

Policja nie przepuści nikomu, kto odważy się złamać przepisy ruchu drogowego. Jak się okazuje, w ramach akcji ROADPOL Safety Days, która ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i całej europie, funkcjonariusze wyznaczyli sobie bardzo ważny cel, jakim jest zero ofiar. Wzmożone kontrole będą odbywały się w całym kraju. To co może was zaskoczyć to fakt, że policje wesprze również Straż Pożarna i Pogotowie.

To może Cię zainteresować:  We wrześniu dzieci jeszcze nie pójdą do szkół? ZNP apeluje, aby już rozpocząć przygotowania.

Wszyscy dopilnują, by Polacy przestrzegali przepisów drogowych, a ci, którzy postanowią je złamać, słono za to zapłacą. W niewielkiej miejscowości Słupca w Wielkopolsce już dwóch piratów drogowych straciło prawo jazdy.

Niestety, jak przekazuje policja, każdego dnia w Europie, w wypadkach drogowych ginie 70 osób, w tym bawiące się dzieci, piesi, rowerzyści, motocykliści, a także kierowcy. W 2019 roku liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych wyniosła zatrważające 24 tysiące 625 osób. Niestety, Polska znajduje się w czołówce rankingu państw, gdzie na drogach ginie najwięcej osób.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus u pracowników przedszkoli i żłobków. Zakażonych jest ponad 450 osób.

Trwająca akcja ma na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do zera, przynajmniej jednego dnia. Dziś Polacy powinni spodziewać się kaskadowych pomiarów prędkości i wzmożonych badań trzeźwości. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drogach i zachowajmy odpowiedzialność nie tylko dziś.

18 września Polacy powinni przygotować się na wzmożone kontrole na drogach. Kierowców pilnować będzie nie tylko policja, ale również straż pożarna, pogotowie i samorządy. Także uważajcie, bo można stracić prawko.

Podhale: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
Podhale: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
199,00 zł
256,00 zł
Oferta zakończona!
Podhale: 1-7 nocy dla 2 osób ze śniadaniami lub wyżywieniem HB, strefą wellness i więcej w Hotelu Bachledówka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz