Home Kategorie Ludzie Dzisiaj swoje 87 urodziny obchodzi Jerzy Połomski. Czego mu życzycie?

Dzisiaj swoje 87 urodziny obchodzi Jerzy Połomski. Czego mu życzycie?

Dzisiaj swoje 87 urodziny obchodzi Jerzy Połomski. Czego mu życzycie?

Jerzy Połomski to jeden z najbardziej lubianych piosenkarzy ostatnich dziesięcioleci. Artysta może pochwalić się wyjątkowym, barytonowym głosem i zdolnościami aktorskimi.

Nie ma w Polsce osoby, która nie potrafiłaby zanucić przebojów takich jak “Cała sala śpiewa z nami”, “Woziwoda”, “Komu piosenkę?”, “Bo z dziewczynami” i “Moja miła, moja cicha, moja śliczna”. Czego życzycie mu dniu 87, urodzin?

Jerzy Połomski przyszedł na świat 18 września 1933 roku w Radomiu, gdzie spędził wiele lat życia. Z początku nie planował kariery estradowej. Skończył Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych, a później starał się dostać na architekturę. Niestety ta sztuka mu się nie udała. Porażka sprawiła, że mocno zmienił obszar swoich zainteresowań.

To może Cię zainteresować:  Tajemnicza śmierć George'a Floyda. Cała prawda o mężczyźnie, który został zamordowany przez policjanta.

Połomski postanowił przystąpić do egzaminów wstępnych i przyjęto go do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jego wykładowca, Ludwik Sempoliński, zaproponował mu zmianę nazwiska na bardziej sceniczne i namówił na to, aby skupił się na karierze wokalnej. To nie oznacza jednak, że Połomski na zawsze porzucił plany aktorskie.

To może Cię zainteresować:  Andrzej Duda pochwalił się zdjęciami z młodości. „Ale przystojniak!”

Jerzy Połomski wystąpił w sztukach dramatycznych i komediowych, takich jak: “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, Mazepa Juliusza Słowackiego, “Jegor Bułyczow i inni” Maksyma Gorkiego, “Rękawiczka” Stefanii Grodzieńskiej oraz “Słomkowy kapelusz” Eugéne’a Labiche’a. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim Teatrze Syrena-Buffo.

Pierwszą radiową piosenką Jerzego Połomskiego była „Piosenka dla nieznajomej” skomponowana przez Jerzego Haralda. Jego kariera muzyczna pełna jest nagród i wyróżnień. Artysta jest też zaangażowany w akcje charytatywne.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz