Home Kategorie News Koronawirus w krakowskim Instytucie Onkologii! Zarażeni są pacjenci w klinice radioterapii

Koronawirus w krakowskim Instytucie Onkologii! Zarażeni są pacjenci w klinice radioterapii

Koronawirus w krakowskim Instytucie Onkologii! Zarażeni są pacjenci w klinice radioterapii

W Instytucie Onkologii w Krakowie wykryto ognisko koronawirusa. Do zarażenia doszło w klinice radioterapii, na jednym z trzech pododdziałów. SARS-CoV-2 potwierdzono do tej pory u 13 pacjentów.

Biorąc pod uwagę, że są to pacjenci radioterapii, to ich organizmy są już osłabione długą walką z nowotworem. Dla nich, zarażenie koronawirusem, może okazać się śmiertelne. To naprawdę smutna informacja.

– „W szpitalu trwa posiedzenia sztabu kryzysowego, na którym władze ustalają jak poradzić sobie z problemem” –  przekazała Maja Marklowska-Tomar, rzecznik prasowy Instytutu.

Na ten moment wiadomo już, że konieczne będzie przewiezienie niektórych pacjentów do Szpitala Uniwersyteckiego. To również będzie dla nich ciężka podróż.

Niestety, ale jak widać po informacjach przedstawionych powyżej, pandemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć. Fakt, że zaatakował on Instytut Onkologii w Krakowie jest tym bardziej smutny.

Organizmy osób, które przechodzą radioterapię, są z natury słabsze. Innymi słowy w ich przypadku, zachorowanie na koronawirusa może skończyć się tragicznie. Miejmy jednak nadzieje, że nikt nie umrze przez zarażenie tą chorobą.

Kriolipoliza i masaż pobudzający
Kriolipoliza i masaż pobudzający
79,99 zł
194,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza z masażem i konsultacją od 99,99 zł w gabinecie Babski Raj w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz