Home Kategorie Ludzie Władysław Kosiniak-Kamysz na temat Ustawy o Ochronie Zwierząt: “Jest po prostu głupia”

Władysław Kosiniak-Kamysz na temat Ustawy o Ochronie Zwierząt: “Jest po prostu głupia”

Władysław Kosiniak-Kamysz na temat Ustawy o Ochronie Zwierząt: “Jest po prostu głupia”

Większość obywateli jak i również posłów, cieszy się z wprowadzenia ustawy, której nadrzędnym celem jest ochrona zwierząt w Polsce. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy są z tego zadowoleni.

– “Przyjęta przez Sejm nowela ustawy o ochronie zwierząt jest niezgodna z konstytucją i prawem europejskim. Jest po prostu głupia, ponieważ “wygasza” bardzo ważną branżę, jaką jest polskie rolnictwo” – powiedział  lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W piątek przed godz. 1 Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

– “Jest po prostu głupia, bo wygasza polską, bardzo ważną branżę, jaką jest rolnictwo” – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz. W dodatku zasugerował, że ustawa ta, jest niezgodna z polską Konstytucją. Co sądzicie o jego podejściu do tej sprawy?

To może Cię zainteresować:  Adoptowali małego chłopca z autyzmem z Chin. 3 lata później zniknął z ich rodziny.

Na pytanie, co kierowało prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który zaproponował taką nowelę, lider ludowców odpowiedział, że wydaje mu się, iż jest to chęć upokorzenia koalicjantów, czyli Solidarnej Polski i Porozumienia. – “Żeby pokazać im miejsce w szeregu” – stwierdził.

– “Jeżeli prezes Kaczyński zażyczy sobie takiej ustawy, to nie potrzebuje ich, wystarczą mu głosy Lewicy i PO. Szkoda, że opozycja dała się w tą polityczną pułapkę złapać” – dodał szef PSL.

Na pytanie, czy spodziewa się rozpadu Zjednoczonej Prawicy, lider PSL odparł, że nie spodziewa się rozpadu koalicji rządzącej. Według niego, przetrwa ona.

To może Cię zainteresować:  Była żona odpowiada Piotrowi Żyle. To nie jest żadna zazdrość

– “Ale spodziewam się ustawienia warunków gry, w których prezes Kaczyński będzie miał zawsze dominującą pozycję, co jest upokarzające dla wewnętrznych koalicjantów” – dodał.

Spytano go również o to czy spodziewa się, że dojdzie do przyśpieszonych wyborów. Odparł jednak, że nie przewiduje takiej sytuacji. Uważa, że jest to po prostu straszenie.

– “Myślę, że to jest tylko straszenie, że nie znajdą się na listach, że teraz ktoś straci stanowisko” – mówił. Pomijając inne kwestie, co sądzicie o jego stanowisku w zakresie ustawy o ochronie zwierząt?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz