Home Kategorie Ludzie Oświadczenie Łukaszenki. – “Zamykamy granicę z Polską i Litwą” – grzmi prezydent Białorusi

Oświadczenie Łukaszenki. – “Zamykamy granicę z Polską i Litwą” – grzmi prezydent Białorusi

Oświadczenie Łukaszenki. – “Zamykamy granicę z Polską i Litwą” – grzmi prezydent Białorusi

– “Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim – z Litwą i Polską” – powiedział w czwartek prezydent Łukaszenka.

– “Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę” – oświadczył lider Białorusi. Jak widać, zapowiedź potencjalnego konfliktu jest tutaj bardzo wyraźna.  Jego wystąpienie podczas Forum Kobiet w Mińsku, było bardzo burzliwe.

– “Nie chcę, aby mój kraj był w stanie wojny (…) Chcę zaapelować do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie pozwólcie, by wybuchła wojna– przekazał Łukaszenka.

– “Dlatego stojąc dzisiaj przed tą salą najpiękniejszych, progresywnych, patriotycznych ludzi, chcę się zwrócić do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie dopuśćcie do rozpętania wojny”  – apelował prezydent Białorusi.

To może Cię zainteresować:  Kiedy brała rozwód, ważyła 200 kg. Dzisiaj były mąż żałuje, że pozwolił jej odejść.

Oświadczył też, że stoimy przed katastrofą, której należy zapobiec. – “stoimy przed straszną katastrofą. Jeśli oni tu wejdą, będziemy musieli odpowiedzieć. Nie padniemy na kolana, nawet jeśli zostaniemy sami” – stwierdził.

– “Oni uratowali kraj i uniemożliwili blitzkrieg” – powiedział Łukaszenka, komentując działania struktur siłowych i OMON-u w pierwszych dniach po wyborach prezydenckich z 9 sierpnia. Jak widać, chwali on działania swojej milicji.

– “Blitzkrieg się nie udał. Był skazany na niepowodzenie wiele lat wcześniej. Nie mógł się odbyć w naszym kraju; nigdy do niego nie dojdzie” – powiedział Łukaszenka w wywiadzie. Oświadczył też, że próby przejęcia władzy próbowano dokonać poprzez wykorzystanie biało-czerwono-białych flag.

To może Cię zainteresować:  Żywy Ken pokazał, jak wyglądał przed wszystkimi operacjami. Dawni znajomi go nie poznają.

 “Rzekomo (w areszcie – PAP) na ul. Akrescina kogoś pobili, zabili. Omonowcy nigdy nie dyżurują, nigdy nie byli ani w aresztach, ani na Akrescina – stwierdził Łukaszenka.

Prezydent Białorusi powiedział również, że na Białorusi – “przeprowadzono wybory zgodnie z konstytucją, przepisami białoruskimi”.Nie potrzebujemy żadnego uznania. Wybory się odbyły i są legalne“- oświadczył.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz