Home Kategorie Życie Rekordowy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem – najwyższa liczba zgonów od trzech miesięcy! Choroba nie jest w odwrocie

Rekordowy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem – najwyższa liczba zgonów od trzech miesięcy! Choroba nie jest w odwrocie

Rekordowy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem – najwyższa liczba zgonów od trzech miesięcy! Choroba nie jest w odwrocie

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek o 13 215 zakażeniach koronawirusem wykrytych w ciągu ostatniej doby. To największy dobowy przyrost w tym kraju od początku pandemii.

Poprzedni rekord odnotowano w czwartek, gdy poinformowano o 10 593 nowych zakażeniach w ciągu doby. W sumie od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 428 696 osób.

Ponadto, resort podał także, że łączna liczba zgonów wzrosła o 123, do 31 249. To oznacza, że liczba zgonów w ciągu ostatniej doby była najwyższa od trzech miesięcy.

To może Cię zainteresować:  Bejrut: W porcie w którym niedawno doszło do potężnej eksplozji teraz szaleje pożar

Agencja Reutersa zauważyła jednak, że w czwartek resort podawał, iż łączna liczba zgonów w wyniku Covid-19 wynosiła 31 095. Oznaczałoby to, że między czwartkiem a piątkiem zmarły 154 osoby, a nie 123, i byłaby to najwyższa liczba zgonów od czterech miesięcy.

Dlatego też Reuters postanowił zwrócić się do francuskiego resortu o komentarz w tej sprawie. W związku ze wzrostem liczby zakażeń poszczególne regiony zaostrzają restrykcje. W Nicei wprowadzono zakaz gromadzenia się grup powyżej 10 osób w miejscach publicznych i nakazano wcześniejsze zamykanie barów. W poniedziałek to samo zrobiły Marsylia oraz Bordeaux.

Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
9,90 zł
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 9,90 zł: obustronne wizytówki – 100, 200, 400 lub 600 szt. na Yuupi.pl (do -84%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz