Home Kategorie Życie Wielki pożar w Hucie Szkła w Orzeszu. Pracownicy ewakuowani, ale są osoby ranne!

Wielki pożar w Hucie Szkła w Orzeszu. Pracownicy ewakuowani, ale są osoby ranne!

Wielki pożar w Hucie Szkła w Orzeszu. Pracownicy ewakuowani, ale są osoby ranne!

Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana w wyniku pożaru, do którego doszło minionej nocy w hucie szkła w Orzeszu w powiecie mikołowskim (Śląskie ). Taką informacje podały służby kryzysowe.

Z zakładu ewakuowano 19 osób, a akcja strażaków zakończyła się nad ranem. Pożar w hucie szkła w Orzeszu. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że ok. 2 w nocy w hucie przy ul. Gliwickiej doszło do pożaru wanny z tłuczeniem przy automacie szklarskim.

– “Ewakuowano 19 osób, jedna osoba poszkodowana bez konieczności hospitalizacji. O godz. 4.03 sytuacja została opanowana, a o godz. 5.12 zakończono działania” – podało do informacji publicznej WCZK.

To może Cię zainteresować:  Dowiedziała się, że jej mąż jest jej bratem. To jednak nie koniec złych wiadomości.

Rzecznik komendy PSP w Mikołowie kapitan Jakub Gendarz doprecyzował w rozmowie z PAP, że zapalił się olej hydrauliczny w tacy przy jednej z linii do produkcji butelek. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy nie było już na szczęście otwartego ognia, jednakże strażacy musieli ochłodzić szkło.

Pracownicy samodzielnie opuścili halę produkcyjną jeszcze przed przyjazdem jednostek straży. – “Nie był to duży pożar, ale straty materialne są znaczne” stwierdził rzecznik.

To może Cię zainteresować:  Skandaliczna decyzja w sprawie koni z Morskiego Oka! Poprawka upadła a górale dalej są bezkarni

Należy jednak pamiętać, że pieniądze czy ruchomości to rzecz nabyta. W tym wszystkim, najważniejsze jest to, że nikt nie zginął. Wprawdzie jedna osoba jest ranna, na szczęście lekko. W samej akcji brało udział sześć zastępów OSP i PSP>

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz