Home Kategorie Życie Czy pielęgniarki powinny dostać podwyżki ze względu na zagrożenia z jakimi wiąże się ich zawód?

Czy pielęgniarki powinny dostać podwyżki ze względu na zagrożenia z jakimi wiąże się ich zawód?

Czy pielęgniarki powinny dostać podwyżki ze względu na zagrożenia z jakimi wiąże się ich zawód?

Pielęgniarka to niezwykle ważny i odpowiedzialny zawód. Jednak nadal wiele osób nie docenia go należycie i patrzy na niego przez pryzmat tego, jak wyglądała służba zdrowia w XX wieku.

Rzecz w tym, że od tego czasu sporo się zmieniło i służba zdrowia nie jest już taka sama. Pielęgniarka zawsze nam pomoże, to właśnie ona stoi za większością czynności lekarskich. Wiele osób uważa, że ta grupa zawodowa nadal zarabia za mało. W końcu często, to one wykonują większą pracę niż lekarze.

Według portalu medonet.pl pielęgniarki i położne znalazły się w grupie najmniej zarabiających specjalistów. Przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku według statystyk wynosi 5327,64 złotych brutto. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jaką wiedzę muszą posiadać pielęgniarki i jak długo się uczyć, to jest to zdecydowanie za mała stawka.

To może Cię zainteresować:  Policjant zostaje wezwany do domu, gdzie ktoś znęca się nad dziećmi. Gdy wchodzi do środka, widzi swojego syna...

Zwłaszcza, że podobne kwoty zarabiają osoby, które nie noszą na swoich barkach odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiej osoby. Te wypłaty, to potwarz dla pielęgniarek. Pielęgniarka to ostoja u boku lekarza, bez niej byłby on bezradny. Często o pracy pielęgniarek mówi się, że to czarna robota, zajmują się one bowiem wszystkim, co należy zrobić przy chorym człowieku. W połączeniu z niską pensją, to rzeczywiście czarna robota.

Od kilku lat słyszymy, że pielęgniarki wychodzą na ulicę, by walczyć o godne wynagrodzenie. Choć kończą pięcioletnie studia, wciąż nie są tak doceniane jak lekarze. Wciąż też mówi się o tym, że pielęgniarki są nikim przy lekarzu co w obecnym systemie ich nauczania, jest kompletną bzdurą.

Ponadto, należy również zauważyć, że pielęgniarki też pracują na kilka etatów, w systemie dziennym i nocnym. Ten zawód, choć tak szlachetny, z uwagi na brak posłuchu u rządzących jest coraz rzadziej wybierany przez młodych studentów. W praktyce średnia wieku pielęgniarek jest bardzo wysoka i niedługo zacznie ich brakować.

To może Cię zainteresować:  Czy leki dla seniorów powinny być darmowe? Co o tym sądzicie?

Nic dziwnego, że młodzi mają kłopot, by realizować się w pielęgniarstwie. Wiele pielęgniarek pracuje ponad siły, zostają w szpitalach po godzinach, by pomóc przy pacjentach. Faktem jest, że praca pielęgniarki to misja, ale skoro nie ma z tego wymiernych korzyści, to jaki to ma sens?

 

 

Jazda w terenie ze szkoleniem
Jazda w terenie ze szkoleniem
149,99 zł
196,00 zł
60 dni
do końca oferty!
30-minutowa jazda samochodem terenowym ze szkoleniem za 139,99 zł i więcej opcji w firmie Terenowy Patrol (do -31%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz