Home Kategorie Zwierzęta Hodowla norek zakazana. Co jednak z przerabianiem małych kurcząt na mięso?

Hodowla norek zakazana. Co jednak z przerabianiem małych kurcząt na mięso?

Hodowla norek zakazana. Co jednak z przerabianiem małych kurcząt na mięso?

Każdego roku 300 mln samców kurczaków jest zabijanych w brutalny sposób. Powszechną praktyką jest rozdrabnianie żywcem, rażenie prądem i zagazowywanie dwutlenkiem węgla.

Powodem takiego stanu rzeczy jest nieopłacalność ich hodowli. Powodem jest nieopłacalność ich hodowli – nie będą znosiły jaj, zaś do tuczenia lepiej nadają się kury. Polski udział w tym procederze to 40 mln kurcząt poddawanych maceracji – tj. mieleniu żywcem.

Brzmi to szokująco i okrutnie, owszem. Jednakże jest to proceder, który trwa od wielu lat. A świat przecież znowu zaczyna iść do przodu w kwestii ochrony bezbronnych zwierząt! Szwajcaria zakazała praktyki zabijania piskląt bez ogłuszenia. Francuski minister rolnictwa Didier Guillaume ogłosił plan zakładający wprowadzenie całkowitego zakazu duszenia i mielenia żywych kurcząt od 2022 roku. Niemcy też decydują się na wprowadzenie zmian w tej materii.

To może Cię zainteresować:  Dziecko karmiło bezpańskiego psa. Oburzony przechodzień zatrzymał się i powiedział mu to.

W Polsce jednak, tego problemu się nie dostrzega. To tak naprawdę efekt uboczny hodowli przemysłowej. Aż trudno uwierzyć, że taki proceder ma miejsce w kraju wysoko rozwiniętym w XXI wieku. Jeszcze trudniej, że rządy ignorują ten problem.

Coraz częściej mówi się o tym, że w kraju, które aplikuje do miana rozwiniętego, nie można sobie pozwolić na tego typu procedery. Z jednej strony ganimy Chińczyków, za jedzenie psów, a z drugiej, urządzamy regularny mord na kurach. Nie może tak być.

To może Cię zainteresować:  Ludzie przywiązali go do stołu, by nie mógł się ruszać. Później robili sobie z nim zdjęcia.

Zamiast mielić kurczęta – wprowadźmy technologie pozwalające na wykrycie płci zarodka znajdującego się w kurzym jaju bądź wprowadźmy oznaczenia dla jaj z hodowli, które nie zabijają kurczaków. Zróbmy cokolwiek, aby 40 mln kurcząt rocznie w Polsce nie musiało zostać zmielonych żywcem.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz