Home Kategorie Życie Wzrost liczby samobójstw wśród młodych aż o 57%. To szokując statystyka

Wzrost liczby samobójstw wśród młodych aż o 57%. To szokując statystyka

Wzrost liczby samobójstw wśród młodych aż o 57%. To szokując statystyka

W ciągu dekady liczba samobójstw popełniana przez osoby w wieku 10-24 wzrosła o 57% i nadal ma tendencje wzrostowe. To bardzo smutna i tragiczna informacja, która daje do myślenia.

Dane udostępnione przez National Center for Health Statistics pokazują, że wskaźnik samobójstw w 2018 r. wyniósł 14 na 100 tys. mieszkańców, gdzie w 2007 r. wynosił 7 na 100 tys. osób. Ten wzrost zaskoczył nawet samych badaczy, którzy nie spodziewali się tak smutnych wyników.

Ponadto, badanie przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention, wykazało, że ponad jedna czwarta młodych ludzi rozważało popełnienie samobójstwa 30 dni przed wypełnieniem kwestionaiusza pod koniec czerwca.

To może Cię zainteresować:  Po wyjściu z basenu chłopiec zaczyna strasznie krzyczeć. Mama jest przerażona, kiedy zdejmuje mu kąpielówki.

Największy wskaźnik samobójstw został odnotowany na Alasce (ok. 31 samobójstw na 100 tys. mieszkańców), w Południowej Dakocie, Montanie, Wyoming i Nowym Meksyku.

Młodzi ludzie, rozczarowani tym jak wygląda ich dorosłe życie, często podejmują tą tragiczną w skutkach decyzje uważając, że ich życie i tak nie ma sensu. Dlatego też odbierają sobie życie. Lekarze wskazują na to, że pokolenie Millenialsów (lata 90) to pierwsze w historii, które jest gorzej sytuowane finansowo i społecznie, od swoich rodziców. Obecna gospodarka nie pozwala im na tak szybki rozwój.  To prowadzi do depresji.

To może Cię zainteresować:  WROCŁAW: kobieta podpaliła się na przystanku. „Zaczęła krzyczeć i oblała się benzyną”.

Jeżeli nic się nie zmieni, o takich historiach będziemy słyszeć coraz częściej. Trzeba pomóc młodym ludziom w osiągnięciu sukcesu. Inaczej, to pokolenie będzie zmarnowane, a tego wolelibyśmy uniknąć, prawda?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz