Home Kategorie Życie Polska będzie miała trzy nowe wyspy. Wiemy jakie będą ich nazwy

Polska będzie miała trzy nowe wyspy. Wiemy jakie będą ich nazwy

Polska będzie miała trzy nowe wyspy. Wiemy jakie będą ich nazwy

Wybrano nazwy, które zostaną nadane trzem nowym wyspom w Polsce. W głosowaniu brało udział prawie 22 tys. osób. Trzeba przyznać, że wybrane nazwy są bardzo ciekawe i interesujące.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podało we wtorek 22 września wyniki konkursu na nazwy nowych wysp powstałych na Zalewie Wiślanym i Szczecińskim. W głosowaniu wzięło udział blisko 22 tys. osób. Jesteście ciekawi jak będą nazywać się wyspy?

Ministerstwo Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej poinformowało, że wygrały następujące nazwy: Estyjska, Brysna i Śmięcka. Trzeba przyznać, że ludzie, którzy brali udział w głosowaniu, naprawdę mają wyobraźnie.

To może Cię zainteresować:  Znaleziono Dawidka. Na miejsce wezwano Krzysztofa Jackowskiego.

Wyspa na Zalewie Wiślanym ma przyjąć nazwę Estyjska – zagłosowało na nią aż 9984 osoby. Sporo głosów miały też dwie inne nazwy – Bursztynowa (8391 głosów) oraz Rukwiel (1853 głosy).

Północna wyspa na Zalewie Szczecińskim będzie się nazywać Brysna – dostała aż 9693 głosów. Innymi propozycjami, nad którymi głosujący też mocno się wahali, były Wielecka (5279 głosów) i Zabawa (2439 głosów).  Brysna jednak wygrała.

Z kolei wyspa południowa na Zalewie Szczecińskim zostanie nazwana Śmięcka – głosowało na nią 8735 osób.  Na drugim miejscu znalazł się Wyraj (5988 głosów) a na trzecim Przygoda (2575 głosów). Podobają się wam te nazwy?

 

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz