Home Kategorie News Pożar szkoły w Lublińcu. Na miejsce wysłano aż 11 zastępów straży pożarnej

Pożar szkoły w Lublińcu. Na miejsce wysłano aż 11 zastępów straży pożarnej

Wygląda na to, że szkoły w Polsce nie mają nawet chwili odpoczynku. Jak nie koronawirus, to inne tragiczne wydarzenia, takie jak na przykład pożar szkoły w Lublińcu.

W czwartek rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze szkoły w Lublińcu. Na miejsce skierowano 11 zespołów gaśniczych. Jak podaje portal silesia24.pl służby dostały informacje o pożarze szkoły przed godziną 6:30 w czwartek 24 września. Ogień pojawił się na poddaszu i bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

Strażacy zabezpieczyli już bibliotekę i salę komputerową. Ze względu na wczesną porę nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji szkoły, w której przebywało tylko trzech pracowników. Na szczęście ogień nie zagraża pobliskim zabudowaniom.

To może Cię zainteresować:  Aż 6 nowych objawów koronawirusa. Jest oficjalne potwierdzenie.

– “Pali się połać dachu o powierzchni około 20×40 m. Trzeba było wynieść książki i sprzęt z biblioteki oraz komputery z pracowni komputerowej, by uchronić je przed zniszczeniem (…). Z tego, co wiem, to uczniowie, którzy nie będą mogli wrócić do domu, pozostaną pod opieką nauczycieli” – powiedział zastępca rzecznika straży pożarnej, w Lublińcu asp. szt. Rafał Romanek.

To może Cię zainteresować:  Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Akcja gaśnicza cały czas trwa. Do pożaru wysłanych zostało 11 zespołów gaśniczych. W związku z tym zdarzeniem dzisiejsze lekcje zostały odwołane

 

Japońska uczta
Japońska uczta
39,99 zł
52,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Japońska uczta: zestaw sushi (39,99 zł) z zupami (54,99 zł) i więcej w Oto Sushi w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz