Home Kategorie Życie Kolędy nie będzie? Katowicka kuria wydała wytyczne

Kolędy nie będzie? Katowicka kuria wydała wytyczne

Kolędy nie będzie? Katowicka kuria wydała wytyczne

Archidiecezja katowicka wydała wytyczne dotyczące organizacji wizyt duszpasterskich w trakcie pandemii koronawirusa. Wynika z nich, że w tym roku tradycyjna kolęda na Śląsku się nie odbędzie.

Wierni ze Śląska będą więc musieli przyzwyczajać się do myśli, że ksiądz ich nie odwiedzi. Zalecenie metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca trafiły już do wszystkich parafii w archidiecezji. Wskazano w niej również, że w kościołach odbywać się będą msze za mieszkańców poszczególnych ulic.

– “Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy” – podała kuria w oficjalnym komunikacie.

To może Cię zainteresować:  Horror w Sztumie. Na klatce schodowej znaleziono zmasakrowane ciało kobiety.

To pierwsze takie wytyczne dotyczące organizacji tegorocznych wizyt duszpasterskich w Polsce. Archidiecezję katowicką, która dotychczas rozpoczynała tzw. kolędę jako pierwsza, tworzą 322 parafie na Śląsku, skupione w 37 dekanatach (m.in. Katowice, Piekary Śląskie, Chorzów, Rybnik i Jastrzębie-Zdrój). Czy jednak przy sytuacji związanej z koronawirusem, można się temu dziwić?

Jak wynika z raportu Katolickiej Agencji Informacyjnej, choć mieszkańcy większych miast coraz częściej unikają kolędy, to w ubiegłym roku księdza z wizytą duszpasterską przyjęła ponad połowa Polaków. Tradycja ta nadal jest szczególnie świętowana na wsiach oraz w małych miastach.

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz