Home Kategorie Życie Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od ZUS. Wydano na niego prawie 1 mld zł

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od ZUS. Wydano na niego prawie 1 mld zł

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od ZUS. Wydano na niego prawie 1 mld zł

Zasiłek opiekuńczy wypłacany na czas koronawirusa podsumował ZUS. Na dodatkowe świadczenie wydano 912 mln zł. Zasiłek był wypłacany do 20 września. Czy nadal jest dostępny?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) był wsparciem dla rodziców dzieci do lat 8., którzy z powodu zamknięcia szkół czy przedszkoli podczas pandemii koronawiursa zapewniali im opiekę w domach.

Początkowo dodatkowy zasiłek był przyznany na 14 dni, jednak rząd sukcesywnie przedłużał czas jego obowiązywania, ostatnio do 20 września. ZUS podał właśnie najnowsze dane na temat świadczenia. Widać, że sporo one kosztowały budżet państwa polskiego.

To może Cię zainteresować:  Mężczyźni wyciągnęli kobietę z domu i publicznie ją skatowali. Nie mieli żadnych skrupułów...

Jak przekazał PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, wypłacono już ok. 1 mln 300 tys. dodatkowych zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln zł. ZUS jest niezwykle dumny z tej liczby.

– “Najwięcej wniosków złożono w czasie tzw. lockdownu. We wrześniu sytuacja ustabilizowała się. Wniosków było już o wiele mniej. Najważniejsze jednak, że poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Rozpatrzyliśmy już około 100 procent wniosków” – stwierdził Żebrowski.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przyznawany z powodu COVID-19, obowiązywał do niedzieli (20 września). Obecnie istnieje możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przyznawanego zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

To może Cię zainteresować:  Jako jedyna przeżyła tragedię w Szczyrku. Nie ma jednak do czego wracać. Straciła rodzinę i dom...

Innymi słowy jest to standardowy zasiłek, który był dostępny dla rodziców jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Zasady jego przyznawania, również nie uległy zmianie.

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz