Home Kategorie News Koronawirus w Polsce mocno przyśpiesza! Kolejny rekord zakażonych pobity
12.64K

Koronawirus w Polsce mocno przyśpiesza! Kolejny rekord zakażonych pobity

Koronawirus w Polsce mocno przyśpiesza! Kolejny rekord zakażonych pobity

Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Nie żyje 30 kolejnych osób. Najmłodszą był 43 latek z Katowic. To straszne.

– “Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21)” – przekazał Resort Zdrowia.

Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Najmłodsza z ofiar zmarła w Katowicach, to 43-letni mężczyzna.

Liczba zakażonych koronawirusem osiągnęła 93 481 przypadki, a wszystkich osób zmarłych na COVID-19 – 2 543. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 29,6 tys. testów. Od początku epidemii w Polsce przebadano ponad 3 mln 226 tys. osób.

Sytuacja ta doprowadziła do tego, że wracamy do obostrzeń.

To może Cię zainteresować:  Morderca Kristiny przyznał się do winy. Znany jest też jego prawdopodobny motyw.

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o dodatkowych obostrzeniach, jakie zostaną wprowadzone w strefach “żółtych” i “czerwonych”. Dotyczą one m.in.: zredukowania maksymalnej liczby osób na imprezach, ograniczenia godzin działalności barów, pubów i restauracji oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa także na wolnym powietrzu. Niestety, ale biorąc pod uwagę obecnie panującą sytuację, nie mamy wyboru.

To może Cię zainteresować:  TIR dosłownie zmiażdżył radiowóz. W środku znajdowało się dwóch policjantów.

– “Podstawą sformułowania nowych obostrzeń jest sytuacja pandemiczna, eskalacja liczby zachorowań, ale chcę podkreślić, że nadal zachowujemy logikę interwencji dobranej do skali zjawiska i interwencji punktowej, a nie ogólnokrajowej. Będziemy reagowali w strefach” – mówił Minister Zdrowia.

– “Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali tą politykę strefowo w zależności od liczby zachorowań” – dodał. Tak więc przygotujcie się na obostrzenia.

Ograniczenia dla zgromadzeń i wesel obecnie prezentują się następująco:

  • strefa “zielona” – maksymalnie 100 osób
  • strefa “żółta” – maksymalnie 75 osób
  • strefa “czerwona” – maksymalnie 50 osób

Wprowadzane są również inne obostrzenia, takie jak na przykład ograniczenie  czasu pracy barów i pubów.

Zimowy rytuał na ciało
Zimowy rytuał na ciało
59,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany zimowy rytuał na ciało z masażem szklanymi kulami i więcej od 59,99 zł w salonie Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz