Home Kategorie Ludzie Jarosław Kaczyński wicepremierem. Morawiecki: To będzie duże wzmocnienie

Jarosław Kaczyński wicepremierem. Morawiecki: To będzie duże wzmocnienie

Jarosław Kaczyński wicepremierem. Morawiecki: To będzie duże wzmocnienie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu jako wicepremier. Według Morawieckiego to będzie duże wzmocnienie.

Według nieoficjalnych informacji, ma on stanąć na czele Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa, pod którego pieczą będą resorty sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych. To naprawdę poważna funkcja.

We wtorek w kancelarii premiera Mateusz Morawiecki ogłosił, kto wkrótce znajdzie się w “odświeżonej” Radzie Ministrów. Jedną ze zmian jest wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego w roli wicepremiera. Zaskakująca decyzja? Być może.

– “Będzie dużym wzmocnieniem naszego rządu. Dzięki temu, z całą pewnością Zjednoczona Prawica będzie jeszcze lepiej pracować na rzecz naszego programu” – stwierdził premier.

To może Cię zainteresować:  Staruszka poprosiła o szklankę gorącej wody. To, co zrobił sprzedawca, przywraca wiarę w ludzkość.

Premier jest przekonany, że  – “rząd kontynuacji będzie w stanie jeszcze lepiej niż do tej pory sprostać wszystkim wyzwaniom, które nas czekają na arenie wewnętrznej przede wszystkim, ale też na arenie europejskiej i globalnej” – mówił.

– “Cieszę się, że teraz ruszamy w nowym składzie, z panem prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, do wyzwań, które są ogromne” – dodał premier.

Według niego, wpłynie to bardzo pozytywnie na stabilność Zjednoczonej Prawicy. Podczas prezentacji nowego gabinetu Morawieckiego, obok premiera stał Jarosław Kaczyński, a także wicepremierzy Jacek Sasin oraz Piotr Gliński, jak i Jarosław Gowin, który wróci do Rady Ministrów jako wicepremier

To może Cię zainteresować:  Dał bezdomnemu pieniądze i odszedł. Z daleka zrobił mu tylko zdjęcie, które zmieniło wszystko.

Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński wraca do polityki (oficjalnie), po długiej przerwie. Poprzedni raz Jarosław Kaczyński zasiadał rządzie w latach 2006-2007; był wówczas premierem. Jak teraz z nową rzeczywistością poradzi sobie wicepremier? Czas pokaże. Sami jesteśmy niezmiernie ciekawi jego działań.

 

Wybrany pakiet day spa
Wybrany pakiet day spa
139,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż całego ciała, luksusowy zabieg na twarz i więcej: pakiet day spa od 139,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz