Home Kategorie News Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Słowacja własnie zamknęła granice.

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Słowacja własnie zamknęła granice.

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Słowacja własnie zamknęła granice.

Słowacja od 1 października wprowadza stan wyjątkowy. To kolejny kraj po Czechach, który na środowym posiedzeniu rządu potwierdzi jego wprowadzenie. Wygląda na to, że koronawirus się nie kończy.

Słowa wypowiadane przez premiera Słowacji i Igora Matovicia oraz szefa Urzędu Zdrowia Publicznego Jana Mikasa przyjmowane były z niedowierzaniem. Jest to powrót do marcowego lockdownu.

Premier stwierdził, że przejmuje główną rolę w walce z wirusem.  Po krótkim czasie, już podczas spotkania sztabu kryzysowego, wyjaśniło się co to ma oznaczać. Na Słowacji nie będą mogły odbywać się spotkania publiczne w tym: msze wydarzenia kulturalne, uroczystości rodzinne. Po godz. 22.00 nie będą mogły funkcjonować też dyskoteki, bary, czy restauracje (nie dotyczy to zamówień na wynos). W centrach handlowych i sklepach wrócą limity klientów.

To może Cię zainteresować:  Czarne chmury nad Agatą Dudą? Pojawił się oficjalny wniosek.

Wrócą też maseczki, również na otwartych przestrzeniach, jeśli nie będzie można na nich zachować dwumetrowego odstępu. W całym katalogu obostrzeń znalazł się też zakaz organizowania imprez sportowych, nawet tych bez publiczności. Założenia restrykcji prawdopodobnie sprawią, że słowacki sport zatrzyma się niemal zupełnie. Wracamy do sytuacji z Marca.

Według nieoficjalnych informacji wygląda na to, że współczynnik R zaczyna na Słowacji zbliżać się do wartości granicznej wynoszącej 1,5. Dla tych którzy nie wiedzą. Współczynnik R, określa szybkość rozprzestrzeniania się danego wirusa. Poniżej 1 oznacza wygaszanie choroby, powyżej 1,2 to oznaka epidemii/pandemii. Powyżej 1,5 jest zasadniczo nie do opanowania. Stąd decyzja Słowacji.

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz