Home Kategorie Życie Afera w Watykanie. Wyprowadzono setki milionów Euro, które miały trafić do biednych

Afera w Watykanie. Wyprowadzono setki milionów Euro, które miały trafić do biednych

Afera w Watykanie. Wyprowadzono setki milionów Euro, które miały trafić do biednych

Zamiast na pomoc biednym, miliony euro z Watykanu trafiły m.in. na zakup luksusowej posiadłości w Londynie. Łącznie ze skarbców w Watykanie, wyprowadzono 454 mln Euro.

O watykańskim skandalu włoskie media donosiły rok temu. Teraz jednak pojawił się raport Watykanu, który ujawnił skalę przekrętów. Wynika z niego, że zasobów Sekretariatu Stanu wyprowadzono setki milionów euro. To naprawdę olbrzymie pieniądze.

Skutkiem watykańskiej sprawy było już skazanie na banicję pięciu urzędników. Teraz jednak poznajemy szczegóły afery, w którą zamieszany był Angelo Becciu. Przez siedem lat kierował Sekretariatem Stanu (odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych) a w czerwcu 2018 roku papież przesunął go stanowisko prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kilka dni temu natomiast zmuszony został do podania się do dymisji co nie powinno być żadnym zaskoczeniem.

To może Cię zainteresować:  Chwile grozy w stolicy. Mężczyzna chodził po centrum Warszawy i celował bronią do ludzi.

Pieniądze trafiły również na szereg nietrafionych inwestycji. To efekt powierzenia zarządzania skarbem Watykanu jednej osobie – finansiście Enrico Crasso, byłemu dyrektorowi Credit Suisse. Władzę nad finansami przekazał mu Becciu.

Zastanawiające jest dla was zapewne o jakich  inwestycjach mowa. Otóż chodzi o m.in. zakup ropy naftowej z Angoli oraz inwestycje w fundusze spekulacyjne z siedzibami w rajach podatkowych, które jednak stolicy Piotrowej przyniosły wyłącznie straty. Pieniądze trafiały również na niepotrzebne konsultacje, czy na zlecenia dla rodziny Becciu.

To może Cię zainteresować:  Interwencja oraz pacyfikacja mężczyzny, który nie miał na sobie maseczki

Cóż, kościół od jakiegoś czasu przez swoje zachowanie traci wiernych. Tego typu akcje, tylko dolewają oliwy do ognia. Jeżeli nic się nie zmieni, to kościół z pewnością utraci swoją uprzywilejowaną pozycję.

 

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz