Home Kategorie Ludzie Prezydent Donald Trump zaraził się koronawirusem! Teraz kiedy prowadzi kampanię wyborczą jest to prawdziwy cios

Prezydent Donald Trump zaraził się koronawirusem! Teraz kiedy prowadzi kampanię wyborczą jest to prawdziwy cios

Prezydent Donald Trump zaraził się koronawirusem! Teraz kiedy prowadzi kampanię wyborczą jest to prawdziwy cios

Donald Trump poinformował na Twitterze, że czwartkowe testy wykryły u niego i pierwszej damy USA Melanii Trump koronawirusa. Do zdrowia będzie on dochodził na kwarantannie w Białym Domu.

74-letni Trump napisał na Twitterze, że czwartkowe testy na obecność koronawirusa u niego i Melanii dały pozytywne wyniki. Stwierdził jednak, że natychmiast rozpoczynają kwarantannę i przejdą przez nią wspólnie.

Przywódca USA i jego 50-letnia małżonka czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia – przekazał osobisty lekarz prezydenta Sean Conley. Stwierdził także, że swoje obowiązki, prezydent USA będzie wykonywał bez żadnych zakłóceń.

Z racji swojego wieku prezydent znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) ostrzega, że u osób po 60. i 70. roku życia istnieje większa szansa wystąpienia ostrych objawów Covid-19. Rezultaty testów doprowadziły do tego, że Donald Trump był zmuszony odwołać wszystkie zaplanowane na piątek spotkania.

To może Cię zainteresować:  11-latek z dumą pokazuje kolegom swoje odkrycie. Chwilę później, mama znajduje jego ciało na ulicy…

– “Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia” – napisała Melania Trump.

Jeszcze w czwartek prezydent na kampanijnym wydarzeniu mówił, że “koniec pandemii jest blisko”. Na przedwyborczym finiszu Trump, nawet jeśli przejdzie chorobę bezobjawowo, zostanie przez pewien czas zmuszony do pozostania w Białym Domu – zauważa dziennik “New York Times”.  Widać wirus chciał pokazać prezydentowi USA, że ten się myli.

Przed podaniem informacji o zakażeniu Trumpa w czwartek wieczorem potwierdzono, że koronawirusa wykryto u doradczyni prezydenta Hope Hicks. 31-letnia kobieta podróżowała we wtorek Air Force One do Cleveland w Ohio na debatę oraz dzień później na wiec wyborczy do Minnesoty. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zakażenia gospodarza Białego Domu.

Należy jednak zauważyć, że w ostatnim czasie Donald Trump prowadził regularną i bardzo intensywną kampanię wyborczą. Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym przez epidemię krajem. W USA na Covid-19 zmarło ponad 207 tys. osób, to więcej niż co piąty potwierdzony na świecie zgon z powodu koronawirusa. Ponad 7,2 miliona osób jest także zakażonych.

To może Cię zainteresować:  Nie pozwalaj nikomu całować dziecka w usta. Rodzice w żałobie ostrzegają

Informacja o pozytywnym wyniku testu u Trumpa prawdopodobnie zaostrzy jeszcze i tak już krytyczne uwagi amerykańskiej opinii publicznej na jego nieefektywne radzenie sobie z pandemią koronawirusa w USA. Najgorsze jest jednak dla niego to, że doszło do tego w momencie, kiedy walczy z Joe Bidenem o reelekcje.

Bilety do centrum Škoda AutoLab
Bilety do centrum Škoda AutoLab
8,00 zł
14,00 zł
60 dni
do końca oferty!
2 bilety wstępu do interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab za 8 zł i więcej opcji (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz