Home Kategorie News Koronawirus bije rekordy. Blisko 6 milionów Polaków zostanie dotkniętych “małym lockdownem”

Koronawirus bije rekordy. Blisko 6 milionów Polaków zostanie dotkniętych “małym lockdownem”

Koronawirus bije rekordy. Blisko 6 milionów Polaków zostanie dotkniętych “małym lockdownem”

6 mln Polaków od najbliższej soboty trafi do czerwonych i żółtych stref. W najbliższym czasie będą musieli się przyzwyczaić do zdecydowanie większych obostrzeń. Jesteście gotowi?

Nowe rekordy zakażeń zmuszają władze państwa do intensywnego działania.Jak poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, przez najbliższe dwa tygodnie niższych wyników nie powinniśmy się spodziewać.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, osoby zakażone w tej chwili zajmują 2,5 tys. łóżek w szpitalach. Rekordowa liczba pacjentów jest również wspierana przez respiratory. W tej chwili takiej pomocy potrzebuje 159 osób, czyli blisko dwa razy więcej niż tydzień temu. Realna więc jest zapaść systemu ochrony zdrowia.

Na efekty wzrostu zakażeń nie trzeba długo czekać. W czwartek rano w Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia dotyczącego żółtych i czerwonych stref, a w nim pełna lista proponowanych powiatów. W ciągu dnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wykaz obszarów z wzmocnionymi obostrzeniami.

To może Cię zainteresować:  Kobieta po powrocie z Rzymu trafiła do szpitala. Lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem.

Do strefy czerwonej trafią takie powiaty jak: aleksandrowski i żniński z województwa kujawsko-pomorskiego, białostocki z województwa podlaskiego, działdowski z województwa warmińsko-mazurskiego, gostyński, krotoszyński i międzychodzki z województwa wielkopolskiego, głubczycki w województwie opolskim, kartuski i miasto Sopot z województwa pomorskiego, kłobucki z województwa śląskiego, limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w województwie małopolskim oraz łęczyński w województwie lubelskim i powiat otwocki.  Czyli 1,5 miliona ludzi.

Żółta strefa z kolei to powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki w województwie warmińsko-mazurskim, bełchatowski, piotrkowski i wieluński w województwie łódzkim, brzeski i oleski w województwie opolskim, bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, pucki słupski i wejherowski w województwie pomorskim wraz z miastami Gdańsk i Gdynia.

Co to w zasadzie oznacza? Przy tak dużej części kraju możemy już mówić wręcz o “małym lockdownie”. Już niebawem cała ta grupa będzie musiała nosić maseczki w przestrzeniach otwartych. Dziś jest to wymagane wyłącznie w strefach czerwonych. Ministerstwo Zdrowia już zapowiedziało zmiany i objęcie obowiązkiem również mieszkańców strefy żółtej.

To może Cię zainteresować:  Nowe obostrzenia w związku z epidemią w Polsce. Rząd ogłosi decyzję.

W strefie czerwonej obowiązuje bezwzględny zakaz organizowania kongresów, targów, a wydarzenia sportowe mogą być organizowane wyłącznie bez publiczności. W strefach żółtych widowiska sportowe obejrzy maksymalnie 25 proc. widzów. Podobnie wygląda sytuacja z wydarzeniami kulturalnymi. W strefie czerwonej są zakazane, w strefie żółtej obowiązuje ograniczenie liczby uczestników do 25 proc. publiczności. Jest źle i będzie gorzej.

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz