Home Kategorie Życie Cała Polska stanie. Rolnicy zapowiadają obornik na ulicach

Cała Polska stanie. Rolnicy zapowiadają obornik na ulicach

Cała Polska stanie. Rolnicy zapowiadają obornik na ulicach

Rolnicy zablokują kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich. Utrudnienia będą od rana w środę, 7 października. Przygotujcie się więc na znaczne utrudnienia w ruchu.

Pomysły są różne: niektórzy koordynatorzy działań chcą wylać na drogę obornik, niektórzy wyjechać traktorami. Czy protesty będą zgłaszane? Rolnicy twierdza, że zadbali o to, żeby protest był jak najbardziej legalny.

Rolnicy sprzeciwiają się tzw. 5 dla zwierząt, ustawie, która zakazuje chowu zwierząt na futro oraz zakazuje uboju rytualnego na eksport. Według organizatorów strajku te zmiany będą miały wpływ na całe rolnictwo.  Twierdzą, że zniszczą one biznes rolniczy.

To może Cię zainteresować:  Młoda Para stoi na ślubnym kobiercu. Nagle mężczyzna wybiega z kościoła i zostawia narzeczoną samą przed ołtarzem

Rolnicy protestowali już w Warszawie. Kilka tysięcy osób z Placu Trzech Krzyży przemaszerowało najpierw przed Sejm, później przed Pałac Prezydencki. Mieli trąbki, bębny, transparenty z napisami “Obronimy polską wieś”, “Pogrzeb polskiego rolnictwa”, czy “Piątka Kaczyńskiego zabije rolnika każdego”.

Doszło do rozmów między Andrzejem Dudą a Michałem Kołodziejczakiem. Jednakże Kołodziejczak stwierdził, że nie widzi nadziei w jego działaniach, a jedynie w działaniach strajkowych. Wcześniej działacze AGROunii w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego odpalili race dymne na Rondzie Dmowskiego w Warszawie, blokując na chwilę drogę. Szykuje się ciekawy protest.

Pakiet zdjęć w ozdobnym pudełku
Pakiet zdjęć w ozdobnym pudełku
26,90 zł
43,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 26,90 zł: pakiet 100 lub 200 zdjęć w ozdobnym pudełku na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz