Home Kategorie Poruszające Karetka woziła siedemnastoletniego chłopca od szpitala do szpitala.

Karetka woziła siedemnastoletniego chłopca od szpitala do szpitala.

Karetka woziła siedemnastoletniego chłopca od szpitala do szpitala.

Do zdarzenia doszło 1 maja w Zgorzelcu. Jak podaje “Fakt” nastolatek z Sulikowa dwa dni przed tragedią źle się poczuł i zapadł w śpiączkę. Ratownicy chcieli mu pomóc, ale zawiodły procedury szpitalne.

Ratownicy, których wezwano na miejsce stwierdzili podejrzenie zakażenia koronawirusem i zawieźli go do szpitala w Zgorzelcu. Okazało się jednak, że placówka nie przyjmuje osób z podejrzeniem SARS- CoV-2.

Pacjentem zajęto się na szpitalnym parkingu, po czym przewieziono do go szpitala w Bolesławcu. Tam podejrzenie koronawirusa okazało się błędne. U 17-latka zdiagnozowano ropień śródczaszkowy, jednak w placówce w Bolesławcu lekarze nie mogli udzielić odpowiedniej pomocy.

To może Cię zainteresować:  Tragedia nad rzeką. Ośmioro dzieci w wieku szkolnym utonęło ratując kolegę.

Karetka zawiozła więc nastolatka do szpitala w Legnicy, gdzie przeszedł operację. – “Droga ze szpitala w Legnicy od domu chłopca trwa zaledwie 1,5 godziny” – napisał “Fakt”. Problem w tym, że chłopiec został przewieziony na salę operacyjną dopiero 10 godzin po wezwaniu karetki. To karygodne.

Rzecznik Praw Pacjenta nie dopatrzył się jednak błędu. W przesłanym dziennikowi oświadczeniu napisano, że – “zespół ratownictwa medycznego prawidłowo zakwalifikował chłopca do grupy osób potencjalnie zakażonych wirusem SARS-CoV-2” – stwierdzono. Co sądzicie o takim tłumaczeniu? Przecież zginął młody chłopak, który mógł żyć.

To może Cię zainteresować:  Zdjęcia z wnętrza samolotu, którym lecieli Polacy odbiera mowę. Tragedia.

 

 

Masaż klasyczny, ajurwedyjski
Masaż klasyczny, ajurwedyjski
59,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny, klasyczny, ajurwedyjski, bańką chińską i więcej od 49 zł w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz