Home Kategorie Życie Prof. Simon ostrzega: to będzie wszystko jedną wielką strefą czerwoną

Prof. Simon ostrzega: to będzie wszystko jedną wielką strefą czerwoną

Prof. Simon ostrzega: to będzie wszystko jedną wielką strefą czerwoną

Najwyższy dobowy wzrost zakażeń, dodatkowe obostrzenia, które mają obowiązywać w 51 powiatach – 17 z nich znajdzie się w strefie czerwonej, a 34 w żółtej – podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Sytuacje bardzo szeroko komentuje profesor Simon. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wskazał, że winni tej sytuacji są politycy, a konkretnie słowa, które wypowiadają. Mówienie o wielkim zwycięstwie nad epidemią według niego było absurdem, który doprowadził do tego, że ludzie nie boją się już pandemii.

– “To zupełnie dezorganizuje społeczeństwo, które i tak jest buntownicze i dość agresywne. To nie tylko jest specyfika Polski, bo różne są grupy – ruchy antyszczepionkowe, płaskoziemców” – mówi profesor.

To może Cię zainteresować:  Prof. Simon: leżą u nas pacjenci duszący się, sini, a grupa pajaców mówi, że COVID-u nie ma. Jak tak można?

– “Te zasady, które się pojawiają obecnie, są racjonalne, ale przy tej liczbie zakażeń, jeśli nie są respektowane przez obywateli i nieegzekwowane, to doprowadzą do tego, że to będzie wszystko jedną wielką strefą czerwoną i, tak jak na Tajwanie czy Korei, trzeba będzie nosić maski, utrzymywać dystans” – dodał lekarz.

W “Faktach po Faktach” sytuację epidemiczną w Polsce komentował również dr Grzesiowski. Wyraźnie zaznaczył, że jeżeli wszyscy nie zaczniemy znów zachowywać się tak jak w czasie lockdownu, czyli zostawać w domu, unikać spotkań w dużych grupach i przede wszystkim nosić maski, wszystkie wysiłki poniesione na walkę z COVID-19 mogą pójść na marne.

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz