Home Kategorie Podróże Kolejne oszustwa telefoniczne. Przestępcy wyłudzają wrażliwe dane

Kolejne oszustwa telefoniczne. Przestępcy wyłudzają wrażliwe dane

Kolejne oszustwa telefoniczne. Przestępcy wyłudzają wrażliwe dane

Rozmowy telefoniczne kiedyś były często wykorzystywane do różnego rodzaju oszustw. W ostatnich tygodniach powraca ten sposób w zmienionej formie. Dlatego więc, powinniście uważać.

Jak informowaliśmy was niedawno, oszuści wykorzystują starą metodę wyłudzania danych, a z doniesień pojawiających się w internecie wynika, że pojawiła się kolejna fala wyłudzeń danych. Zwykle biorą na celownik osoby starsze i naiwne.

Tak jest też tym razem, ale oszuści zmodyfikowali swoje metody i lepiej wykorzystują nowe technologie. Najnowszy przekręt polega na podszywaniu się pod firmy telekomunikacyjne i oferowanie tańszego abonamentu. Osoby orientujące się w temacie, na pewno się nie nabiorą.

W coraz częściej pojawiających się informacjach w internecie użytkownicy sieci zgłaszają, że odbierają telefony, w który automat mówiący kobiecy głosem przypomina o zbliżającym się końcu umowy. Komunikat kończy się informacją o możliwości przełączenia się do konsultanta po wciśnięciu na klawiaturze liczby 1 lub zakończeniu rozmowy po dotknięciu klawisza 2. W pierwszym przypadku następuje przekierowanie połączenia do człowieka, który wykorzystując różne sztuczki, będzie próbował wyłudzić wrażliwe dane, takie jak numer pesel.

Niebezpieczne numery, które jak na razie zostały zidentyfikowane to 734818156, 734818190, 734818186

Takich informacji nigdy nie powinniśmy podawać przez telefon, jeśli nie mamy 100-procentowej pewności, że rozmawiamy z przedstawicielem zaufanej firmy. W każdym innym przypadku powinniśmy unikać przekazywania jakichkolwiek danych i rozmowę jak najszybciej zakończyć. Pamiętajcie, że nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku. Pilnujcie się.

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz