Home Kategorie News Niepokojące informacje. W szpitalach kończą się zapasy leku na koronawirusa

Niepokojące informacje. W szpitalach kończą się zapasy leku na koronawirusa

Niepokojące informacje. W szpitalach kończą się zapasy leku na koronawirusa

W Polsce kończą się zapasy się remdesivir. Powodem jest rosnąca liczba pacjentów z koronawirusem – czytamy w poniedziałek w “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Może to stworzyć spore problemy.

Szpitale zajmujące się leczeniem pacjentów z COVID-19 alarmują, że mają ostatnie sztuki remdesiviru, w związku z tym nie oferują terapii tym lekiem nowo przyjmowanym pacjentom. Jednocześnie chorych przybywa coraz więcej.

– “Mamy zasoby pozwalające wyłącznie na zakończenie rozpoczętych terapii” – mówi “DGP” Małgorzata Pawłowska, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i rozwoju z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Podobnie jest w innych placówkach w całej Polsce. Wiele z nich apeluje do resortu zdrowia o pomoc w dotarciu do leku. Nie ma go nigdzie w żadnych hurtowniach, ani innych miejscach. Na ten moment jego zdobycie jest zasadniczo niemożliwe.

To może Cię zainteresować:  Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni.

Jak pisze gazeta, o lek od pewnego czasu stara się też Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. – “Mamy go na wykończeniu. Dlatego podjęliśmy starania o jego nabycie. Mamy nadzieję, że się uda, choć przyznaję, nie jest łatwo, bo leku nigdzie nie ma” – mówi gazecie Jarosław Burzawa, rzecznik placówki. Coraz więcej placówek cierpi z tego samego powodu.

Resort zdrowia informuje, że remdesivir trafia do Polski z przetargów unijnych. Czekamy na kolejne dostawy. Do 11 października powinna pojawić się kolejna transza, która zostanie przesłana do szpitali, zgodnie z zamówieniem. Pacjenci jednak nie mogą czekać.

Remdesivir jako jedyny uzyskał rekomendację EMA (Europejskiej Agencji Leków) we wskazaniu COVID-19. Został kupiony przez Komisję Europejską i rozdzielony dla wszystkich państw członkowskich. Dla polski przewidziano trzy tysiące dawek, jednak jak widać leku zaczyna brakować.

Wstęp do papugarni
Wstęp do papugarni
8,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Od 8,99 zł: bilet wstępu do Papugarni Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz