Home Kategorie Życie Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili z Gorzowa do Zielonej Góry

Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili z Gorzowa do Zielonej Góry

Tragiczny stan pacjentów, którzy trafili z Gorzowa do Zielonej Góry

Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przetransportowanych 64 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, gdzie wykryto ponad 90 zakażonych wirusem.

W niedzielę 4 października wojewoda lubuski podjął decyzję o ewakuacji podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze, w którym wykryto ponad 90 przypadków zakażeń wśród pracowników i personelu. W tej chwili zakażonych jest 72 pensjonariuszy DPSu oraz 26 pracowników.

Dodatkowo 59 pracowników zostało objętych kwarantanną. Spora część osób z zielonogórskiego DPSu dla kombatantów trafiła na oddział reumatologii, chorób płuc i chorób wewnętrznych z łóżkami zakaźnymi Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Przez całe popołudnie, aż do późnych godzin nocnych karetki przywoziły pacjentów do gorzowskiego szpitala. Transport objął aż 64 osoby u których potwierdzono obecność koronawirusa. Okazało się jednak, że ich stan jest kiepski.

To może Cię zainteresować:  Stracisz prawo jazdy jadąc 61 km/h? Wygląda na to, że tak

– “Stan higieniczny przyjmowanych pacjentów wskazuje na zaniedbania w zakresie opieki pielęgniarskiej. Pacjenci mają m.in. odleżyny i otwarte rany. Stwierdziliśmy również znaczny brak w indywidualnej dokumentacji medycznej. Na przykład zleceń, konsultacji, co przy utrudnionym kontakcie z pacjentem (brak kontaktu słownego) utrudnia nam ustalenie stanu zdrowotnego pacjentów” – podkreśla Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W związku z tą sytuacją prezes szpitala zwrócił się do wojewody o pilne zwołanie konsylium lekarskiego z udziałem konsultantów wojewódzkich w zakresie chorób zakaźnych, geriatrii itd. Ciekawe jest to, że w sprawie Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem narażenia pacjentki przez personel na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wygląda na to, że szykują się trudne czasy dla tego domu opieki społecznej.

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz