Home Kategorie Życie Zakaz działalności knajp po 22:00 może być wprowadzony w całym kraju

Zakaz działalności knajp po 22:00 może być wprowadzony w całym kraju

Zakaz działalności knajp po 22:00 może być wprowadzony w całym kraju

Rząd ma plany rozszerzania zakazu działalności kawiarni, barów i restauracji po godzinie 22:00. W pierwszej kolejności – o czym Ministerstwo Zdrowia już mówiło.

Nie wspomniało jednak o tym, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo iż ten zakaz zostanie wprowadzony na terenie całego kraju.  Ciekawe jak zareagują na to obywatele.

Zakaz działalności gastronomicznej po godzinie 22:00 miałby zamknąć furtkę powodującą łamanie prawa. Dziś – formalnie – zakazana jest działalność dyskotek i klubów tanecznych. Ale wystarczy w weekendowy wieczór pójść do klubu – udającego restaurację albo bar – żeby zobaczyć, że ten zakaz jest nagminnie ignorowany. Są tłumy, jest ścisk, ale – zazwyczaj – nie ma maseczek. Jest to skrajnie niebezpieczne w okresie pandemii.

To może Cię zainteresować:  Matka grała w gry komputerowe. W tym czasie jej 2-letnia córeczka umierała w męczarniach.

Minister Zdrowia przekonuje, że po godzinie 22:00 mało kto chodzi do restauracji jeść. Często chodzi o zabawę. Mniejszy problem stanowią ogródki, czyli przebywanie na otwartej przestrzeni. Gorzej jest w zamkniętych pomieszczeniach. Tam łatwo o zarażenie.

Dlatego najpierw rząd będzie chciał zakazać po godzinie 22:00 działalności wszelkich barów, kawiarni i restauracji w miastach ze stref czerwonych. A gdy za oknem zrobi się zimno, taki zakaz – jeśli sytuacja się nie poprawi to niestety, ale będziemy musieli się przygotować na obostrzenia.

Zimowy rytuał na ciało
Zimowy rytuał na ciało
59,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany zimowy rytuał na ciało z masażem szklanymi kulami i więcej od 59,99 zł w salonie Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz