Home Kategorie Życie 500 plus tylko dla osób pracujących? Polacy biorący udział w sondażu są “za”

500 plus tylko dla osób pracujących? Polacy biorący udział w sondażu są “za”

500 plus tylko dla osób pracujących? Polacy biorący udział w sondażu są “za”

500 plus tylko dla pracujących? Tak uważa większość pytanych w sondażu dla WP.pl i Money.pl. Ankieta ta pokazała wyraźnie, jakich zmian chcą Polacy w tym programie prorodzinnym.

500 plus od zawsze wywołuje emocje. Często skrajne. Sam program istnieje od 4 lat. Przez ten czas dokonano jednej, ale fundamentalnej zmiany w zasadach świadczenia. Od 2019 roku co miesiąc 500 zł mogą otrzymać rodziny na każde dziecko – a nie jak było wcześniej na drugie i każde kolejne.

W tym roku na wypłatę świadczenia 500 plus w budżecie państwa zarezerwowano ponad 39 mld zł. Kryzys z powodu pandemii koronawirusa na nowo rozpoczął dyskusję na temat ewentualnego ograniczenia programu. Rządzący odrzucają tę opcję, jednak Polacy domagają się zmian.

To może Cię zainteresować:  Kurier zniszczył paczkę, aby dostarczyć ją klientowi na czas. Szokujące nagranie trafiło do sieci.

Money.pl i WP.pl opublikowały w poniedziałek wyniki sondażu panelu badawczego Adrianna na temat ewentualnych zmian w programie Rodzina 500 plus.  Nie powinny one być zaskoczeniem.

Aż 62 proc. ankietowanych (43 proc. zdecydowanie tak, 19 proc. raczej tak) popiera, żeby świadczenie było wypłacane miesięcznie na każde dziecko tylko, kiedy co najmniej jeden rodzin pracuje. Negatywnie nastawionych do tego pomysłu było 17 proc. ankietowanych. Trudno powiedzieć odpowiedziało 21 proc. respondentów.

Sondaż ten więc, wyraźnie pokazał iż ograniczeniem 500 plus tylko do pracujących rodzin są zwolennicy zarówno PiS (56 proc. wyborców za, 22 proc. przeciw), jak i Koalicji Obywatelskiej (78 proc. za, 10 proc. przeciw).

Do tej pory do polskich rodzin w ramach programu Rodzina 500 plus trafiło ok. 121 mld zł. Na realizację świadczeń zarezerwowano również środki w przyszłorocznym budżecie państwa – pierwszym od czasu wybuchu kryzysu z powodu koronawirusa. To właśnie ten kryzys sprawia, że Polacy są przeciwni rozdawnictwu pieniędzy.

To może Cię zainteresować:  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przeprasza. Słowa kieruje w stronę ofiar z filmu Sekielskich.

Tymczasem zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) deficyt w przyszłorocznym budżecie (ponad 82 mld zł) można ograniczyć o połowę, jeśli zaostrzono by zasady przyznawania 500 plus oraz pozostałych programów socjalnych (13. emerytura czy 300 plus). Dlatego też Polacy są za tym, żeby pieniądze na 500 plus szły tylko dla osób pracujących.

 

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz