Home Kategorie Życie Kryzys właśnie się zaczyna. Ostrzega Komitet Stabilności Finansowej.

Kryzys właśnie się zaczyna. Ostrzega Komitet Stabilności Finansowej.

Kryzys właśnie się zaczyna. Ostrzega Komitet Stabilności Finansowej.

Akcja kredytowa polskich banków może zostać znacząco ograniczona – przestrzega w najnowszym opracowaniu Komitet Stabilności Finansowej. Powodem jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Jak informuje Komitet Stabilności Finansowej, wpływ na ewentualne ograniczenie akcji kredytowej może mieć przede wszystkim olbrzymia niepewność na rynku, spowodowana kryzysem gospodarczym i zdrowotnym.

– “W obecnych uwarunkowaniach – silnego spowolnienia gospodarczego w Polskiej i światowej gospodarce, napięć na rynkach finansowych oraz wzrostu ryzyka kredytowego – ryzyko nadmiernej akcji kredytowej jest bardzo niski” – stwierdził komitet stabilności finansowej.

To może Cię zainteresować:  3-letni chłopiec spadł z 29 piętra. Zapłakana babcia znalazła go przed wieżowcem.

Autorzy opracowania widzą ryzyko przede wszystkim w sporym szoku popytowym, który dotknął polskiej gospodarki. Spadł popyt w wielu branżach co doprowadził do upadku wielu firm.

– “Wraz z wstrzymaniem aktywności w znacznej części gospodarki i w konsekwencji ze spadkiem dochodów gospodarstw domowych, zmniejszył się popyt na pozostałe kategorie towarów i usług. Ponadto wobec utrzymującej się niepewności dotyczącej pojawienia się kolejnych fal epidemii, oczekuje się, że proces odbudowy popytu będzie ograniczony” – twierdzą autorzy raportu. Szykują się ciężkie czasy.

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
899,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny od 379 zł w TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 24 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz