Home Kategorie Życie W kościele nie ma koronawirusa, nie zakładajcie maseczek. Tak twierdzi proboszcz

W kościele nie ma koronawirusa, nie zakładajcie maseczek. Tak twierdzi proboszcz

W kościele nie ma koronawirusa, nie zakładajcie maseczek. Tak twierdzi proboszcz

Nowy Targ. Ksiądz Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej, poinformował wiernych, że podczas mszy świętych w kościele nie muszą zakładać maseczek.

Jak to jest możliwe? Podobno wszystko to dzięki nowoczesnej instalacji do zabijania wirusów uruchomionej w świątyni. W minionym tygodniu w kościele została zamontowana instalacja systemu do sanityzacji powietrza i pomieszczeń.

Nowoczesna technologia, oparta m.in. na promieniowaniu UV-C i utlenianiu tlenkiem tytanu, w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru, oraz na ozonowaniu powietrza, usuwa bakterie, wirusy (grypa, covid 19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizuje do 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. Tak zapewnia producent, jednak nie ma dowodów, że chroni przed koronawirusem.

To może Cię zainteresować:  Interwencja 2 policjantów zakończyła się tragedią. Jeden krzyknął do drugiego: „Duś go!”

– “Dlatego proszę się nie martwić, bo w tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani bakterią, ani żadnym wirusem” – stwierdził jednak pewny siebie proboszcz  Jan Karlak.

– “Montaż systemu, opartego na zastosowaniu lamp i wykorzystaniu mechanicznej wentylacji, trwała cztery miesiące. Dlatego można w naszym kościele uczestniczyć w liturgii bez maseczki. Proszę się nie martwić, że można się zarazić, bo nie można” – stwierdził ksiądz. My jednak radzimy wam nie ryzykować. Chodzi tutaj przecież o wasze zdrowie i życie.

Gra w kręgle dla nawet 12 osób
Gra w kręgle dla nawet 12 osób
39,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kręgle: 2 godziny gry od 39,99 zł w Copernicus Toruń Hotel w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz