Home Kategorie News Obostrzenia będą szybciej niż zakładano, a policjanci wrócą na ulice
10.30K

Obostrzenia będą szybciej niż zakładano, a policjanci wrócą na ulice

Obostrzenia będą szybciej niż zakładano, a policjanci wrócą na ulice

Epidemia przyśpiesza, a Ministerstwo Zdrowia stara się ją gonić. Zmiany w żółtych i czerwonych strefach wejdą najprawdopodobniej o tydzień wcześniej niż resort wstępnie zakładał.

Ponadto, serwis money.pl ujawnił, że w przepisach pojawiły się ułatwienia dla policjantów.  A to może zwiastować dodatkowe kary dla obywateli. Nowe obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych coraz bliżej. Miały być w połowie miesiąca, mogą być jeszcze w tym tygodniu. Ministerstwo Zdrowia przyśpieszyło z pracami. Powód jest oczywisty: to ostatnie wyniki wykrytych zakażeń.

Nie ma się co oszukiwać. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa i chorób współistniejących zmarło 58 osób. To absolutny rekord w Polsce. W ciągu ostatniej doby służby wykryły 2236 zakażeń koronawirusem. Ostatni tydzień to 14,3 tys. wykrytych infekcji. Stąd taka reakcja rządu.

To może Cię zainteresować:  Matura 2020 będzie wyglądać zupełnie inaczej. Uczniów mogą pilnować policjanci i... zakonnice.

Koniec z unikami, koniec z udawaniem zasłaniania ust i nosa. Na linii Ministerstwo Zdrowia – Komenda Główna Policji doszło w ostatnim czasie do kilku spotkań. Temat rozmów był jeden: jak sprawić, by obowiązek zasłaniania ust i nosa nie był fikcją. Policja znów będzie nas karać.

Z przepisów mają zniknąć wszystkie luki, a to może oznaczać o wiele więcej mandatów dla tych, którzy nie chcą podporządkować się regułom. W tej chwili wiele interwencji kończyło się albo pouczeniem, albo awanturą, z którą nie każdy funkcjonariusz sobie radził. Teraz przepisy będą zero-jedynkowe i żadne kłótnie nic nie dadzą.

Wstęp do Parku Miniatur Inwałd
Wstęp do Parku Miniatur Inwałd
35,00 zł
49,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Od 35 zł: 2-dniowe bilety wstępu do Parku Miniatur Świat Marzeń i Średniowieczna Warownia Inwałd

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz