Home Kategorie Życie Kolejna awaria “Czajki”. Tym razem awaria dotyczy układu na moście pontonowym. Śmieci w instalacji

Kolejna awaria “Czajki”. Tym razem awaria dotyczy układu na moście pontonowym. Śmieci w instalacji

Kolejna awaria “Czajki”. Tym razem awaria dotyczy układu na moście pontonowym. Śmieci w instalacji

We wtorek MPWiK poinformowało o przerwie w pracy tymczasowego układu przesyłowego na moście pontonowym. W wyniku wtorkowych burz, instalacja została zapchana śmieciami.

Z powodu zapchania śmieciami instalacji doszło do przerwy w pracy układu tymczasowego na moście pontonowym. Trwają prace nad udrożnieniem instalacji. “Czajka” ostatnimi czasy często ma awarie.

– “W związku z deszczami nawalnymi miejscami, np. na Zaciszu, spadło aż 35 l wody na m2. To są niewyobrażalne ilości. Mieliśmy do czynienia z ogromnym napływem wód opadowych, które niosły ze sobą śmieci. W związku z tym znów apelujemy, żeby nie traktować toalet jak koszy na śmieci” – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka.

To może Cię zainteresować:  Rzecznik ministerstwa zdrowia bez maseczki ochronnej. Tłumaczy dlaczego.

– “Został uruchomiony, zgodnie z procedurą, przelew burzowy. Mamy przerwę w pracy układu tymczasowego na moście pontonowym. Trwają intensywne prace nad udrożnieniem tych zapchanych śmieciami instalacji” – dodał.

– “Deszcz nawalny (miejscami w ciągu 1h spadło 35l/m2) i ogromna ilość śmieci w kanalizacji spowodowały przerwę w pracy tymcz. układu przesyłowego. Zgodnie z procedurą zadziałał przelew burzowy. Jednocześnie pracujemy nad udrożnieniem zapchanych instalacji i ozonujemy ścieki” – napisał rzecznik.

Warto dodać, że ostatnio do awarii doszło również z powodu deszczu. 27 września prezes Wód Polskich Przemysław Daca alarmował, że z powodu intensywnych opadów deszczu, ścieki na tymczasowym moście pontonowym zaczęły przelewać się i ponownie trafiać do rzeki. Wygląda na to, że “Czajka” wymaga modernizacji.

Wymiana kół lub opon z wyważaniem
Wymiana kół lub opon z wyważaniem
19,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wymiana 4 kół za 19,99 zł lub opon z wyważaniem za 32,99 zł i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz