Home Kategorie Życie Prywatyzacja Ciechu. Prokuratura: Spółka została sprzedana zbyt tanio

Prywatyzacja Ciechu. Prokuratura: Spółka została sprzedana zbyt tanio

Prywatyzacja Ciechu. Prokuratura: Spółka została sprzedana zbyt tanio

52 mln zł więcej powinien zapłacić Jan Kulczyk kupując Ciech – twierdzi Prokuratura Krajowa. Ówcześni urzędnicy Ministerstwa Skarbu odpowiedzialni za prywatyzacje dostali nowe zarzuty.

Cena akcji Ciech była niedoszacowana, twierdzi Prokuratura Krajowa opierając się między innymi na opinii biegłych z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, tak donosi między innymi “Rzeczpospolita”

Chodzi o kwotę 52 mln zł – dowiedział się dziennik. Prowadząca od 4 lat śledztwo PK dokłada kolejne zarzuty wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów. Wygląda na to, że Kulczyk się nie wybroni.

To może Cię zainteresować:  „Mężczyzna nie powinien być przy porodzie”. Ginekolog ma ku temu 5 argumentów.

Kwota ta to różnica w cenie za akcje spółki, gdyby w wycenie uwzględniono obowiązkową premię za kontrolę nad spółką. A tego urzędnicy Skarbu Państwa nie doliczyli.

W efekcie cena była niższa o 2,6 zł (zamiast 33,6 zł za akcję spółkę sprzedano po cenie 31 zł za akcję). Tak więc należąca do grupy Kulczyk Investments spółka KI Chemistry kupiła 37,9 proc. akcji Ciechu o 52 mln zł taniej – wyjaśnia “Rzeczpospolita”.

Jak  ustalono w związku z tym PK stawia dodatkowe zarzuty byłemu wiceministrowi skarbu (pełniącego fuckcję w latach 2012-2014) Pawłowi T. nadzorującemu proces sprzedaży oraz trzem innym urzędnikom Tomaszowi Z., Michałowi M. i Jakubowi W. – czyli kolejno: radcy ministra, dyrektorowi i głównemu specjaliście z ministerstwa skarbu. Odpowiedzieć mają nie tylko za niedopełnienie obowiązków, ale i za wyrządzenie szkody wielkich rozmiarów.

To może Cię zainteresować:  Leżał na piasku w pełnym słońcu w ogóle się nie ruszając. 150 osób patrzyło, jak umiera.

 

 

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz