Home Kategorie Życie Hałda śmieci wyrzucona na drogę. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia

Hałda śmieci wyrzucona na drogę. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia

Hałda śmieci wyrzucona na drogę. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie ustalili dane dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrzucenie odpadów na drogę powiatową w powiecie lubińskim oraz przylegające do niej tereny zielone.

Sprawcom grozi naprawdę surowa kara. Zdarzenie miało miejsce pod koniec czerwca bieżącego roku w miejscowości Parszowice. Zszokowani mieszkańcy powiadomili policjantów o ujawnieniu odpadów znajdujących się na tamtejszej drodze powiatowej. Śmieci zalegały na odcinku około 50 metrów.

Policjanci po tym, co zobaczyli na drodze, byli zdeterminowani, aby ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Ich żmudna praca operacyjna, wielogodzinne przeglądanie zapisów z monitoringów, zdobyte informacje własne i weryfikowanie wielu faktów doprowadziło do ustalenia przebiegu wydarzeń, a także przedstawienia zarzutów dwóm mężczyznom podejrzanym o ten czyn.

To może Cię zainteresować:  Przed śmiercią pożegnał się w Internecie ze swoimi fanami. To, co powiedział, porusza do głębi.

Sprawcami okazali się być 25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego oraz 48–latek z powiatu wrocławskiego. Młodszy z podejrzanych został zatrzymany 14 września we własnym mieszkaniu. Był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Jego znajomy, którego funkcjonariusze nie zastali w miejscu zamieszkania, przez jakiś czas ukrywał się przed organami ścigania, jednak w końcu postanowił oddać się w ręce policji.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w miejscowej prokuraturze. Czeka ich sprawa w sądzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za to przestępstwo przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 5. Zapewne nie spodziewali się tak surowej, potencjalnej kary.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz