Home Kategorie News W Warszawie będą nowe obostrzenia. Na 99% od soboty

W Warszawie będą nowe obostrzenia. Na 99% od soboty

W Warszawie będą nowe obostrzenia. Na 99% od soboty

– “Niemal pewne jest, że od soboty Warszawa będzie żółtą strefą” – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał także że ponad 100 powiatów obejmą dodatkowe restrykcje.

Oznacza to m.in. nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W środę MZ poinformowało, że na Mazowszu potwierdzono 527 nowych przypadków koronawirusa.

Resort podał w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 tys. 319 osób, zmarło 2792 z nich.

– “Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie” – powiedział.

To może Cię zainteresować:  Od dzisiaj obowiązuje nowy numer telefonu na Policję. Zmiany dotyczą całego kraju.

– “Tych powiatów, które jutro ogłosimy, będzie ponad 100. Musimy się liczyć z tym, że w ramach obostrzeń w strefach żółtych znajdzie się bardzo dużo miast” – podkreślił Andrusiewicz.

W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, żółtej do 75, pozostałej części kraju do 100 osób.

To może Cię zainteresować:  Nowe obostrzenia od 1 czerwca. Zachowanie odpowiedniego dystansu to za mało.

Inne zakazy mają także objąć między innymi kluby czy dyskoteki.Obowiązkowo też każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie policji lub straży gminnej, okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument, który potwierdzi jego niepełnosprawność. Szykuje się kolejna runda w walce z wirusem.

Japońska uczta
Japońska uczta
39,99 zł
52,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Japońska uczta: zestaw sushi (39,99 zł) z zupami (54,99 zł) i więcej w Oto Sushi w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz