Home Kategorie Porady Masz takie 10 złotych? Możesz zarobić ogromną fortunę! W jaki sposób? Sprawdź numer seryjny swojego banknotu [8.10.2020 r.]

Masz takie 10 złotych? Możesz zarobić ogromną fortunę! W jaki sposób? Sprawdź numer seryjny swojego banknotu [8.10.2020 r.]

Masz takie 10 złotych? Możesz zarobić ogromną fortunę! W jaki sposób? Sprawdź numer seryjny swojego banknotu [8.10.2020 r.]

Masz takie 10 złotych? Możesz być wielkim szczęściarzem! Papierowy banknot, który masz w portfelu, może być wart o wiele więcej, niż pokazuje to jego nominał.

Sprawdzić banknot można w bardzo prosty sposób. Wystarczy dobrze przyjrzeć się, jaki ma numer seryjny. Poznajcie szczegóły, tego jak możecie na jednej dyszce, zarobić znacznie więcej.

Numer seryjny, to ciąg cyfr umieszczony po prawej stronie banknotu lub na dole, obok podobizny króla. To właśnie ten szczegół może zadecydować, że jego wartość znacznie wzrośnie. Ale ciąg znajdujących się tam liczb musi być specyficzny.

Wszystkie muszą być takie same, czyli na przykład jego numer seryjny powinien wyglądać następująco: 555555.

– “Wtedy zwiększa się jego wartość kolekcjonerska” – mówi Artur Brzeziński z firmy Numizmatyka Toruń.

To może Cię zainteresować:  Oto skuteczny, domowy środek regulujący ciśnienie krwi. To naprawdę działa.

Oczywiście o tyle, ile będą chcieli zapłacić za niego kolekcjonerzy. Niektórzy twierdzą, że za taki banknot można otrzymać na aukcji nawet i milion złotych.

Toruńscy numizmatycy, z którym rozmawialiśmy, mówią wprost, że jest to jednak przesada. Za taki banknot o jednolitym numerze seryjnym kolekcjonerzy mogą zapłacić najwyżej kilkanaście razy więcej niż jego nominał. Jeden z nich – na zlecenie klienta – brał nawet udział w takiej aukcji i właśnie banknot z charakterystycznym numerem osiągnął podobną cenę. Dla przykładu więc banknot 10-złotowy można sprzedać za 150 czy 160 złotych. Czyli tak czy inaczej, jest to spory zysk.

Aby poprzeć swoją tezę numizmatycy podają przykład najdroższego polskiego banknotu sprzedanego na aukcji we Wrocławiu w 2019 roku. To 500 złotych z 1794 roku. Banknot wydano w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej w 500 egzemplarzach. Został sprzedany za 220 tysięcy złotych. Trochę daleko do miliona, co?

To może Cię zainteresować:  8 ćwiczeń wzmacniających, które nie wymagają używania ciężarków

Nie tylko numer seryjny składający się ze wszystkich takich samych cyfr może podnieść wartość naszego banknotu w portfelu. Trochę droższe mogą być też te z tak zwanymi numerami radarowymi, gdzie mamy następujące ciągi liczb: 1234321, 1134311, 8175718. Można też próbować sprzedawać kolekcjonerom banknoty z numerami: 1234567 i 8765432. Podsumowując, sprawdzajcie swoje banknoty.

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz