Home Kategorie Życie Ile wynoszą mandaty za brak maseczki? Nowe zasady sprawiają, że policja już nie będzie dla nas pobłażliwa

Ile wynoszą mandaty za brak maseczki? Nowe zasady sprawiają, że policja już nie będzie dla nas pobłażliwa

Ile wynoszą mandaty za brak maseczki? Nowe zasady sprawiają, że policja już nie będzie dla nas pobłażliwa

Polacy nagminnie nie przestrzegają zasad dotyczących noszenia maseczki! Od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju wystawiano 19 tysięcy mandatów za niezakrywanie ust i nosa.

Z tego powodu na mocy nowego rozporządzenia, które wejdzie w życie w sobotę 10 października, mieszkańcy powiatów przypisanych do strefy żółtej i czerwonej będą musieli nosić maseczki również na zewnątrz. Brak zakrycia twarzy będzie równoznaczny z 500 złotowym mandatem.

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Nowe rekordy zachorowań na COVID-19 w Polsce, wprowadzenie kolejnych żółtych i czerwonych stref oraz zapowiedzi nowych obostrzeń sprawiły, że o maseczkach znowu zrobiło się głośno. Policja będzie działać jeszcze bardziej bezwzględnie niż wcześniej.

To może Cię zainteresować:  Podczas pogrzebu z trumny zaczęły dochodzić hałasy. Gdy ją otworzyli, zamarli

Jak poinformował w niedzielę sierż. szt. Mariusz Kurczyk, w sumie – “od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa“- smutne jest jednak to, że tylko w ciągu ostatniej doby, na kwarantannę zostało skierowanych aż 838 policjantów.

Osoby, które lekceważą zalecenia związane z koniecznością zakrywania nosa i ust w sklepach, czy komunikacji publicznej, muszą liczyć się z dotkliwą karą. Mandat za brak maseczki/apaszki może wynieść 500 zł, a w niektórych sytuacjach jeszcze więcej. W skrajnych przypadkach może zostać nałożona przez Inspektora Sanitarnego, która wynosi od 5 do 30 tysięcy zł. Dlatego też, radzimy się wam pilnować.

To może Cię zainteresować:  Mama Madzi z Sosnowca jest nękana w więzieniu? Służba więzienna przerwała milczenie.

 

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz