Home Kategorie Zdrowie Ekspert alarmuje: za miesiąc będziemy mieć 80 tys. zakażeń dziennie!

Ekspert alarmuje: za miesiąc będziemy mieć 80 tys. zakażeń dziennie!

Ekspert alarmuje: za miesiąc będziemy mieć 80 tys. zakażeń dziennie!

– “Tracimy w tej chwili trochę kontrolę nad rozwojem epidemii. W dwóch na trzy przypadki nie znamy źródła zakażenia chorego. Wiemy jednak, że w dużej mierze są nimi dzieci w szkołach” –

Tak twierdzi dr Jakub Zieliński. Szkoły są tak naprawdę “złośliwymi” ogniskami zakażenia i to one powinny zostać zamknięte w pierwszej kolejności. W przeciwnym razie, epidemia będzie się rozwijać.

Wskaźnik trafności wykonanych testów wynosi obecnie blisko 3 proc., co oznacza, że na 100 wykonanych testów diagnostycznych wykrywa się prawie 3 chorych. Innymi słowy chorych może być jeszcze więcej.

– “Z naszego modelu wynika, że to w znacznej mierze dzieci są głównym czynnikiem, który obecnie wpływa na rozprzestrzenianie koronawirusa. Wiemy, ile w gminach jest szkół. Nasz model pokazuje, że szkoły są tak naprawdę “złośliwymi” ogniskami zakażenia” – wytłumaczył.

To może Cię zainteresować:  Ten olej nie tylko upiększy skórę i włosy. Naukowcy odkryli w nim coś zaskakującego.

– “Dzieci zakażają rodziców i dziadków. I nagle gdzieś indziej ten wirus wybucha i nikt nie wiąże tego z tym, że zakażenie mogło wyjść ze szkoły” – powiedział doktor.

Zaznaczył też, że wskaźnik trafności wykonanych testów wynosi obecnie blisko 3 proc., co oznacza, że na 100 wykonanych testów diagnostycznych wykrywa się prawie 3 chorych.

Jednocześnie ekspert wytłumaczył, że zakażonych COVID-19 może być nawet 10 razy więcej niż pokazują oficjalne dane.

– “Od zakażenia do diagnozy mija kilka dni, więc nasz obraz epidemii jest już nieco nieaktualny. Kolejna “generacja” chorych pojawia się po mniej więcej tygodniu i jest półtora razy większa od poprzedniej. Obecnie, po około 12 dniach, liczba chorych jest już dwukrotnie większa. Dziennie stwierdzamy ponad 2 tys. nowych przypadków, ale to oznacza, że faktycznie jest ich ponad 20 tys., a to z kolei oznacza, że za miesiąc będzie ich 80 tys” – twierdzi Zieliński.

To może Cię zainteresować:  To odkrycie brazylijskiego psychiatry dziecięcego powinno zaalarmować każdego rodzica, który pozwala swoim dzieciom późno iść spać!

Ekspert zauważył, że w Polsce śmiertelność nie jest wysoka. Jego zdaniem, jeżeli dojdzie do kilku tysięcy wykrywanych dziennych zakażeń, to liczby zaczną spadać, bo społeczeństwo nabierze już odporności. Kiedy to się stanie? Podobno przy 20 procentach populacji

Mikrodermabrazja z fototerapią
Mikrodermabrazja z fototerapią
69,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja diamentowa z fototerapią LED za 69,99 zł i więcej w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz