Home Kategorie Życie Chcesz wjechać do lasu? Szykuj portfel. Nawet 15 tys. zł kary.

Chcesz wjechać do lasu? Szykuj portfel. Nawet 15 tys. zł kary.

Chcesz wjechać do lasu? Szykuj portfel. Nawet 15 tys. zł kary.

Na 15 tys. zł grzywny skazał sąd mężczyznę, który jeździł na motocyklu crossowym w lesie na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Skazano go za płoszenie zwierzyny, niszczenie przyrody itd.

24-latek na motorze crossowym wjechał do Karkonoskiego parku narodowego, a przy próbie zatrzymania chciał staranować interweniujących strażników. Takie zachowanie nie ujdzie mu płazem.

Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował, że wyrokiem sądu motocyklista został skazany na 15 tys. zł grzywny za to, że próbował wjechać w funkcjonariuszy i w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Dodatkowo motocyklista został ukarany za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody. Do zdarzenia doszło w 2018 roku

To może Cię zainteresować:  Odebrała roczną córeczkę ze żłobka. Dziecko miało na stópkach poparzenia drugiego stopnia.

– “W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiadał przed sądem za swoje zachowanie. Po dwóch latach zapadł wyrok” – przekazał funkcjonariusz.

Dodał, że ujawnianie wykroczeń w kompleksach leśnych, a w konsekwencji eliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską policją, Karkonoskim Parkiem Narodowym i okolicznymi nadleśnictwami. Mundurowi już od jakiegoś czasu prowadzą działania skierowane przeciwko osobą, które niszczą lasy na quadach czy motorach.

Kurs online: Zarządzania z MEN
Kurs online: Zarządzania z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi z zaświadczeniem MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz