Home Kategorie Życie Faktyczna skala bezrobocia w Europie może być o połowę większa niż ta podawana oficjalnie

Faktyczna skala bezrobocia w Europie może być o połowę większa niż ta podawana oficjalnie

Faktyczna skala bezrobocia w Europie może być o połowę większa niż ta podawana oficjalnie

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zwolnień wielu milionów pracowników w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ekonomiści uważają jednak, że faktyczna skala bezrobocia jest znacznie większa.

– “Rynek pracy jest kluczowy dla zrozumienia konsekwencji trwającego kryzysu, tak jak banki były kluczowe dla zrozumienia kryzysu finansowego z 2008 roku” – mówi w rozmowie z FT Marc de Muizon, ekonomista Deutsche Banku.

Analitycy wskazują, że publikowane do tej pory dane dotyczące liczby osób, które straciły zatrudnienie w związku z pandemią nie biorą pod uwagę tych, którzy wciąż korzystają z państwowych programów pomocowych i przebywają na urlopach terminowych. Wielu z tych pracowników może zostać zwolnionych zaraz po powrocie do pracy. Dlatego statystyki są tak różne od stanu rzeczywistego.

To może Cię zainteresować:  18-latek z Ząbkowic Śląskich zabił siekierą rodziców i brata. Wiemy dlaczego to zrobił.

Zdaniem Katariny Utermöhl, ekonomistki Allianz, oficjalne bezrobocie stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej, a ze statystyk faktycznie zniknęło nawet 30 mln pracowników z 25 państw OECD i rynków wschodzących. To prawdziwa katastrofa.

Zgodnie ze znanymi statystykami poziom bezrobocia w strefie euro w sierpniu wynosił 8,1 proc. Jednak według szacunków niektórych ekonomistów jego rzeczywista skala może być wyższa nawet o 4-4,5 pkt proc. Takiej skali nie było nigdy.

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz