Home Kategorie News Szkoły będą zamknięte od 20 października? MEN odniosło się do tych doniesień.

Szkoły będą zamknięte od 20 października? MEN odniosło się do tych doniesień.

Szkoły będą zamknięte od 20 października? MEN odniosło się do tych doniesień.

W sieci pojawiał się informacja, jakoby wraz z dniem 20 października miały zostać zamknięte wszystkie szkoły, który działają w trybie stacjonarnym. MEN odniosło się do tej informacji.

W mediach społecznościowych zaczął krążyć screen, który miał rzekomo pochodzić z oficjalnego profilu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Można się było z niego dowiedzieć, że w związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem i rozwojem pandemii, zamknięte zostaną wszystkie placówki oświatowe.

Rzekomo, miałoby do tego dojść 20 października, a lekcje – podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym – odbywały się on-line. MEN w oficjalnym oświadczeniu podkreśliło jednak, że ta informacja to fake news, a wspomniany screen został spreparowany.

– “Dementujemy. Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane” – przekazuje resort.
Z drugiej strony jednak jak zauważają eksperci to, że szkoły funkcjonują normalnie, może się okazać problematyczne w dłuższej perspektywie.
– “Niestety sprawdzają się nasze wyliczenia prognozujące rozwój pandemii. To, co jest niebezpieczne, to to, że wzrósł wskaźnik R – mówiący o tym, ile osób zakaża jedna osoba. Ten obecny oznacza, że pandemia będzie się rozwijać. Tylko spadek poniżej 1 oznacza wygaszanie” – mówił dr Franciszek Rakowski z Uniwersytetu Warszawskiego, współautor modelu dotyczącego epidemii przygotowanego na zlecenie rządu.
Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w Powersquash (zamiast 99 zł)
To może Cię zainteresować:  Porażający bilans wesela w Małopolsce. 237 na kwarantannie. 41 zakażonych, w tym jeden senator.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz