Home Kategorie Zdrowie Mówił że koronawirusa nie ma i że został wymyślony przez koncerny. Zmienił zdanie, gdy sam zachorował.

Mówił że koronawirusa nie ma i że został wymyślony przez koncerny. Zmienił zdanie, gdy sam zachorował.

Mówił że koronawirusa nie ma i że został wymyślony przez koncerny. Zmienił zdanie, gdy sam zachorował.

– “Kiedy słyszę: “Tyle niby tych zakażeń, a ja nie znam nikogo, kto by chorował, a już tym bardziej, żeby na to umarł”, szlag mnie trafia” – mówi ratownik medyczny Sławomir Pawlik.

Ludzie mają dziwną strategię obrony w kontekście koronawirusa. Uważają, że skoro w ich okolicy nie ma chorych (lub o nich nie słyszeli), to wirus nie może istnieć, prawda?

Temat poruszył ratownik medyczny Sławomir Pawlik. W wywiadzie udzielonym Wyborcza.pl ratownik medyczny opowiada o swojej pracy w czasie epidemii. Przyznaje, że pobrał ponad tysiąc wymazów i nierzadko spotykał się z bardzo trudnymi także dla niego sytuacjami.

Pawlik przywołuje historię kobiety i jej dorosłych córek. Kiedy przyjechał pobrać od nich wymaz, okazało się, że krótko przed tym ich mąż i ojciec kobiet zmarł na COVID-19. – “Próbowałem wspierać. Coś mówiłem, żeby się trzymały. Nie pamiętam dobrze, bo sam płakałem, uwięziony w zaparowanej masce. Dlatego tak mnie wkurza to, co teraz się dzieje” – wspomina.

To może Cię zainteresować:  Ta naturalna substancja pomoże Ci rzucić palenie, a dodatkowo oczyści organizm z nikotyny.

Ratownik przyznaje, że najbardziej irytuje go ignorancja społeczeństwa, które coraz częściej uważa, że zakażenie koronawirusem im nie zagraża. Ludzie zwyczajnie przestali się bać.

Kiedy widzi tłumy w galeriach handlowych, w restauracjach, osoby, które noszą maseczki na brodzie, albo w ręce, to chce mu się krzyczeć:  – “Ludzie, wy się, k.. a, obudźcie”! -, bo zdaniem Pawlika za chwilę będzie mieć strefę purpurową, a nie czerwoną. Oczywiście, ma rację

To może Cię zainteresować:  Terlecki: Rząd świetnie przygotował się na drugą falę pandemii

Wspomina także historię mężczyzny, który uważał, że koronawirus to wymysł koncernów farmaceutycznych. Pierwszy raz Pawlik się z nim zetknął, kiedy pobierał wymaz do badania od jego żony. Mężczyzna zrozumiał dopiero w jakim jest błędzie kiedy okazało się, że sam jest chory

Gry w wirtualnej rzeczywistości
Gry w wirtualnej rzeczywistości
12,99 zł
19,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości: Superman VR za 12,99 zł i więcej w salonie VR World w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz