Home Kategorie Zdrowie Panie Ministrze, Panie Premierze. Widzicie te kolejki pod szpitalami?!

Panie Ministrze, Panie Premierze. Widzicie te kolejki pod szpitalami?!

Panie Ministrze, Panie Premierze. Widzicie te kolejki pod szpitalami?!

Czwartkowe popołudnie. Przed szpitalem im. Orłowskiego w centrum Warszawy wielka kolejka karetek. W środku na pomoc czekają chorzy. Kiedy dostaną się na szpitalny oddział ratunkowy? Nie wiemy!

Na parkingu pod warszawskim szpitalem im. Orłowskiego karnie stało pięć wozów. Co rusz przyjeżdżały kolejne. Sprawiało to wrażenie, jakby w stolicy doszło do jakiejś wielkiej katastrofy!

– “W ostatnim czasie przekazanie pacjentów przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali znacznie się wydłużyło. Ze względu na wzrost zachorowań (nie tylko na COVID-19) brakuje miejsc w warszawskich szpitalach. Problem kolejek do szpitalnych oddziałów ratunkowych od kilku tygodni narasta” – wyjaśnia Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

To może Cię zainteresować:  10 orzeźwiających przepisów na smaczne napoje, dzięki którym Twój brzuch pozostanie płaski!

– “Zwiększona liczba pacjentów jest teraz wszędzie, a wydłużenie czasu przekazania pacjenta wynika z procedur epidemiologicznych. Zwiększona ostrożność powoduje, że znacznie wydłuża się czas obsługi podczas przekazania pacjenta” – tłumaczy WSPR.

Jeszcze gorzej sprawa się miała we Wrocławiu. Tam na podjeździe szpitala na ul. Borowskiej, w rządku stało aż dziewięć sanitarek z chorymi w środku! Takie sytuacje nie zdarzają się od wczoraj.

Podobnie sytuacja wygląda w Mielcu. Pacjent z koronawirusem na przyjęcie do szpitala czekał w karetce 3 godziny. Trzeba mieć końskie zdrowie, żeby teraz zachorować.

Fakt jest taki, że gdzie nie spojrzymy, sytuacja wygląda podobnie. Wszędzie szpitale są zapełniane, a ludzie nie mają jak otrzymać pomocy lekarskiej. Sytuacji jest ciężka.

To może Cię zainteresować:  5 oznak uzależnienia od portali społecznościowych. Sprawdź czy Cię to dotyczy.

Tymczasem koronawirus atakuje coraz bardziej. W czwartek zanotowano 4280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło  76 osób. Niepokoją tez inne dane z czwartku. Na 9,5 tysiąca łóżek przeznaczonych dla  chorych z COVID już 4130 było zajętych, a 289 osób wymagało podłączenia do respiratora.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny oczu od 99,99 zł i więcej opcji w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz