Home Kategorie Poruszające Leżała w płytkim grobie obok córeczek. “Widziały co robiłem ich mamie”

Leżała w płytkim grobie obok córeczek. “Widziały co robiłem ich mamie”

Leżała w płytkim grobie obok córeczek. “Widziały co robiłem ich mamie”

– “Poszedłem do pokoju Belli, a potem do Cece i przyłożyłem do ich twarzy poduszki. Byłem pewien, że nie żyją, dlatego wróciłem do Shannan, aby dokończyć z nią kłótni” – mówił.

– “Nagle dziewczynki się obudziły. Nie mam pojęcia, jak do tego doszło. Byłem pewien, że je udusiłem. Oczy Belli były całe czerwone. Obie wyglądały okropnie. Widziały, co robiłem ich mamie” – wyznał Chris Watts.

13 sierpnia 2018 roku około drugiej w nocy Shanann Watts wróciła do domu we Frederick (Kolorado) z podróży służbowej z Arizony. Kamera monitoringu zarejestrowała moment jej wejścia do domu. Z lotniska odwiozła ją przyjaciółka Nicole Atkinson. Pod nieobecność żony dwójką ich dzieci zajmował się jej mąż – Chris.

Z samego rana, Shanann miała umówioną wizytę u ginekologa. Była w 15. tygodniu ciąży i po raz pierwszy miała usłyszeć bicie serca swojego trzeciego dziecka. Nicole próbowała od rana skontaktować się z przyjaciółką, ale ta nie odbierała telefonu. To było zupełnie niepodobne do Shanann. Nie pojawiła się ona również na umówionej wizycie.

Chris był w pracy. Telefonicznie zapewnił Nicole, że gdy rano wychodził, żona była w domu. Mimo jego protestów, kobieta zadzwoniła na numer alarmowy. Oficer policji pojawił się na miejscu około 13:40. Wkrótce dotarł też Chris i pozwolił na przeszukanie domu. Był pusty, ale w środku znaleziono telefon i leki Shanann, a nawet jej torebkę i klucze od domu. Nie zgadzało się to więc z wyjaśnieniami Chrisa.

Wkrótce sąsiad Chrisa pokazał nagranie na którym jego samochód stał na podjeździe tyłem, a nie jak zwykle przodem. Kamera uchwyciła jak Chris próbował coś wrzucić do auta, nie było jednak wiadomo co. Sam sąsiad zeznał, że:

– “On nie zachowuje się normalnie. Zwykle jest milczący i powściągliwy. Teraz gada jak najęty. Coś ukrywa” – mówił.

To może Cię zainteresować:  Przerażony 7-latek schował się przed włamywaczami. Gdy wyważają drzwi, mówi jedno słowo, które pozwala mu uciec.

Historia ta obbiegła świat przed dwoma laty, gdy zabójca ciężarnej żony i dwójki swoich dzieci przyznał się do winy. Ameryka żyła nią przez wiele miesięcy. Wstrząsający dokument “Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina” pokazuje ją jednak w sposób nietypowy. Składa się bowiem wyłącznie z surowych nagrań, pozbawionych ocen. Niektóre pochodzą od bliskich Shanann, część przekazała policja, inne zarejestrowały kamery monitoringu. Ale najwięcej jest filmików samej Shanann, dokumentującej regularnie życie rodzinne w mediach społecznościowych. Reżyserka Jenny Popplewell przeplata wszystkie nagrania, rezygnując z chronologii, a nawet z narratora. Nie ma tu żadnej rekonstrukcji zdarzeń, nic nie zostało dokręcone. Nie znajdziemy tutaj też typowych dla tego typu dokumentów, wyjaśnień ekspertów.

Mnóstwo nagrań Shanann wciąż można znaleźć w mediach społecznościowych. Obraz Chrisa, jaki wyłania się z nagrań zarejestrowanych przez Shanann, musi budzić w nas niedowierzanie i wątpliwości: czy możliwe, że ten kochający, troskliwy ojciec i mąż mógł dopuścić się takich czynów? A jednak, zrobił to.

Chris i Shanann poznali się na Facebooku w 2010 roku. Watts długo o nią zabiegał. Atrakcyjna, pewna siebie kobieta, zwodziła go, odpychała, ale był cierpliwy. Dopiął swego. W 2012 roku wzięli ślub. Nagrania z ich wesela nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z parą zakochanych w sobie ludzi. Wskazywały na to również nagrania umieszczane przez Shannan.

Gdy Chris trafia na posterunek, na rutynowe przesłuchanie, policjanci jeszcze nie widzą w nim potencjalnego sprawcy. Chodzi o wykluczenie go z listy podejrzanych – najbliżsi ofiar zawsze są na jej szczycie. O zaginięciu w Colorado kobiety w ciąży i jej dwóch córeczek mówi już cała Ameryka.

Pierwszy przebłysk podejrzenia budzi u policjanta wyznanie Chrisa, że między nim a żoną ostatnio nie układało się najlepiej. Shanann niedawno wróciła z miesięcznego pobytu z dziećmi u rodziny w Karolinie Północnej. Miała wielki żal, że w ogóle nie dzwonił, gdy za nim tęskniła. Podejrzewała, że może kogoś mieć.

To może Cię zainteresować:  Przechodzień myślał, że to kupa śmieci. Nigdy nie widziałem bardziej szokującej przemiany!

Chris Watts wskazał policji trzy miejsca, w których miały się znajdować ciała jego ofiar. Shanann leżała w płytkim grobie, nieopodal dwóch sześciometrowych zbiorników z ropą naftową. Jej ciało było w stanie rozkładu. W wyniku pośmiertnego porodu płód dziecka, (to był chłopiec, o którym marzyła), leżał obok niej.

Ciała córek Chris umieścił w  osobnych zbiornikach. Wydobycie ich graniczyło z cudem. Zbiorniki z łatwopalną cieczą musiały zostać opróżnione, co wymagało specjalistycznego sprzętu. Śledczy długo zastanawiali się, jak je tam umieścił, bo pokrywa otwierająca zbiornik miała 20 centymetrów obwodu, a z autopsji wynikało, że szerokość ramion mniejszej córki wynosiła 24 centymetry. Chris przyznał, że wepchnął ciała dziewczynek siłą, dlatego widniały na nich krwawe otarcia. Według patologa sądowego wszystkie trzy ofiary zmarły w wyniku uduszenia. Shanann została uduszona poprzez zaciśnięcie rąk sprawcy na szyi, a dziewczynki przez zatkanie ust i nosa.

Całą zbrodnię Chris opisał w listach do Cherylyn Cadle, która umieściła je w książce “Letters from Christopher: The Tragic Confessions of the Watts Family” . Najbardziej wstrząsający jest ten fragment:

– “Szarpała się i krzyczała: “tatusiu, nie!”. Będę to widział, gdy zamknę oczy już do końca życia – zeznał w lutym 2019 roku w rozmowie z FBI. – Nie wiem, dlaczego to zrobiłem. Całe życie chciałem być dobrym ojcem, kochanym przez dzieci. Nie wiem dlaczego ich nie oszczędziłem” – to mówił o Belli, jedynej z całej trójki, która próbowała się bronić.

Jazda w terenie ze szkoleniem
Jazda w terenie ze szkoleniem
149,99 zł
196,00 zł
60 dni
do końca oferty!
30-minutowa jazda samochodem terenowym ze szkoleniem za 139,99 zł i więcej opcji w firmie Terenowy Patrol (do -31%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
45

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz